şükela:  tümü | bugün
  • istanbul aydın üniversitesi'ne bağlı diş hekimliği fakültesinin kısaltılmış marka ismi.

asıl fakülte hastanesi yerleşkesi küçükçekmece beşyol mahallesinde yer almakta.

ayrıca bahcelievler'de geçen sene taşındığı eski fakülte hastanesinin yerinde de halen işleyen bir polikliniği bulunmakta.

öğrencilere tedavi olmak ücretsizken, alanında uzman hekimlere tedavi olmak isterseniz sgk tedavi tutarınızın yaklaşık %10 - 20 arasında bir kısmını karşılamakta.

genellikle randevular yakın tarihlere verilebilmekte. devlet üniversitelerinde yaşanan aylarca sıra bekleme sıkıntısı bulunmamakta diğer yönden sonuçta vakıf üniversitesi olması sebebiyle fiyat olarak devlet üniversitelerine göre ücretler yüksek. öğrencilere tedavi olmak hariç tamamen ücretsiz ya da devlet hastanesi kıvamında oldukça ucuz maliyetli tedavi beklemek hayalcilik olur.

lakin unutulmamalı ki implant ve tel tedavisini gibi yüksek maliyetli tedavileri sgk hiç bir kurumda, universitede ya da hastanede karşılamamakta.

diğer yönden diş tedavisinden korkan hastalara genel anestezi ile tedavi verebilen bir kurum.

sonuçta üniversite hastanesi ile özel diş kliniği arasında konumlandırılabilecek bir kurum.

ınternet sitesi www.dentaydin.com

not:ukte..
  • adam düzme politikasıyla çalışan hastane görünümlü bakkal dükkanı.
  • lütfen buraya tedavi olmadan önce bu yazıyı okuyun ve detaylı bir araştırma yapın.

uzun zaman önce azı dişlerimden birine yaptırdığım dolgunun kökleri kötü yapması sonucu kanal tekrarı tedavisi yapılmasını ve alanında uzman hocalarının dişimi yapacağını söylediler ve bana bir tedavi planı hazırladılar. plana baktığımda bir işlemin her ayrıntısı ayrı işlemler olarak yazılmış ve yaklaşık iki sayfalık bir plan verilmişti. tabi burada amaç her işlem için ayrı ücret hesaplamaktı. nitekim istenen rakam da bunu kanıtladı. tabi ki ben dişimi uzun süre sıkıntı yaşamadan kullanmak istediğim için fiyatı önemsemedim. güvendim ve yaptırmaya karar verdim. ödemeyi yapmadan önce tedavimi yapacak hekimleri kendi sitelerinden araştırdığımda aslında hiçbirinin hoca olmadığını, hatta meslekte çok yeni olduklarını gördüm. beni bu dişin çekilme ihtimali olduğunu ve uzman doktorların yapması gerektiğini söyleyip sonra da en tecrübesiz hekimlere yönlendirmelerini kınıyorum. sağlık sektöründe paranın sağlığın önüne geçmesini zaten dehşet içinde izliyorum. çok sevgili atatürk, keşke şimdi de kendimizi türk hekimlerine emanet edebilsek güvenle...
  • kime sordunuz da, benim telefonumu robotlara, otomasyon sistemlerine arattırıyorsunuz?

pazarlama da insan yerine, otomasyon, robot kullanan her firma gibi gözümde bitmiştir.

see u.