• adam düzme politikasıyla çalışan hastane görünümlü bakkal dükkanı.

zöge: neden diyenler olmuş işlemde olan hastaya "bıdı bıdıyı yazmamışız o da ekstra 400 tl olacak okey mi?" diye sormaları gibi hoş sürprizleri var.
  • istanbul aydın üniversitesi'ne bağlı diş hekimliği fakültesinin kısaltılmış marka ismi.

asıl fakülte hastanesi yerleşkesi küçükçekmece beşyol mahallesinde yer almakta.

ayrıca bahcelievler'de geçen sene taşındığı eski fakülte hastanesinin yerinde de halen işleyen bir polikliniği bulunmakta.

öğrencilere tedavi olmak ücretsizken, alanında uzman hekimlere tedavi olmak isterseniz sgk tedavi tutarınızın yaklaşık %10 - 20 arasında bir kısmını karşılamakta.

genellikle randevular yakın tarihlere verilebilmekte. devlet üniversitelerinde yaşanan aylarca sıra bekleme sıkıntısı bulunmamakta diğer yönden sonuçta vakıf üniversitesi olması sebebiyle fiyat olarak devlet üniversitelerine göre ücretler yüksek. öğrencilere tedavi olmak hariç tamamen ücretsiz ya da devlet hastanesi kıvamında oldukça ucuz maliyetli tedavi beklemek hayalcilik olur.

lakin unutulmamalı ki implant ve tel tedavisini gibi yüksek maliyetli tedavileri sgk hiç bir kurumda, universitede ya da hastanede karşılamamakta.

diğer yönden diş tedavisinden korkan hastalara genel anestezi ile tedavi verebilen bir kurum.

sonuçta üniversite hastanesi ile özel diş kliniği arasında konumlandırılabilecek bir kurum.

ınternet sitesi www.dentaydin.com

not:ukte..
  • doktorları ile ilgili bir sıkıntı hissetmedim; nazik insanlar. bununla birlikte dış görünüşü ile üniversite hastanesi ama içine girince bildiğin fahiş fiyatlara sahip bir özel kuruluş. implant yaparlar, dolgu yaparlar; bu işlemlerdeki her minik girişimi de ayrı ayrı üst perdeden fiyatlandırırlar. diş ile ilgili yaptıkları bir işlemdeki hatayı düzeltmek için yaptıkları düzeltme işleminden kat be kat daha fazla para almaya çalışırlar. kısacası; uzak durulası...
  • lütfen buraya tedavi olmadan önce bu yazıyı okuyun ve detaylı bir araştırma yapın.

uzun zaman önce azı dişlerimden birine yaptırdığım dolgunun kökleri kötü yapması sonucu kanal tekrarı tedavisi yapılmasını ve alanında uzman hocalarının dişimi yapacağını söylediler ve bana bir tedavi planı hazırladılar. plana baktığımda bir işlemin her ayrıntısı ayrı işlemler olarak yazılmış ve yaklaşık iki sayfalık bir plan verilmişti. tabi burada amaç her işlem için ayrı ücret hesaplamaktı. nitekim istenen rakam da bunu kanıtladı. tabi ki ben dişimi uzun süre sıkıntı yaşamadan kullanmak istediğim için fiyatı önemsemedim. güvendim ve yaptırmaya karar verdim. ödemeyi yapmadan önce tedavimi yapacak hekimleri kendi sitelerinden araştırdığımda aslında hiçbirinin hoca olmadığını, hatta meslekte çok yeni olduklarını gördüm. beni bu dişin çekilme ihtimali olduğunu ve uzman doktorların yapması gerektiğini söyleyip sonra da en tecrübesiz hekimlere yönlendirmelerini kınıyorum. sağlık sektöründe paranın sağlığın önüne geçmesini zaten dehşet içinde izliyorum. çok sevgili atatürk, keşke şimdi de kendimizi türk hekimlerine emanet edebilsek güvenle...
  • ilk defa 2017 yılında muayene ve tedavi olmak üzere bahçelievler'deki şubesine gitmiştim, komplikasyonlu diş çekimi, kompozit dolgu ve polisaj yapılmıştı.

2019'da tekrar kanal tedavisi yaptırmak üzere kuruma gittim deneyimlerimi şöyle aktarabilirim.

resepsiyonda gayet asık suratlı tipler var, randevum vardı diye belirttiğimde direk kişisel verilerin kullanımı cart curt bir sürü kağıt, üstelik tedavi olup olmayacağınız kesin bile değilken.

kurumda süreç şu şekilde işliyor:

1- muayene olmaya gidiyorsunuz,

2-ücretli çene röntgeni çekiliyor (sgk'lı iseniz ücreti yarı fiyatı, şu anda bu fiyat 25 tl yanlış hatırlamıyorsam.)

3- beklemeye koyuluyorsunuz sonra muayene için dr. sizi içeri çağırıyor. (o gün beni dt. ece irem ravalı muayene etmişti, yanılmıyorsam komplikasyonlu diş çekimini de kendisi yapmıştı.)

4- sonra medikal koltuğa uzanıyorsunuz, rutin sorularını soruyor. (daha önce ameliyat oldunuz mu vs. vs.) daha sonra size ve dt. asistanına tek tek dişlerinizle ilgili tüm durumları bildiriyor ve size isteğe bağlı yapılabilecek bir şey varsa soruyor. bana 20'lik dişleri de aradan çıkarmamızı ister misiniz tarzı bir şey sormuştu, 3-4 gün uğraştıracağı için kabul etmemiştim.

5- ondan sonra geçmiş olsun deyip sizi 3 evet'le vezneye uğurluyorlar. o arada fiyat listesi oluşması için tekrar beklemeye koyuluyorsunuz ve sonunda adınız tekrar resepsiyon tarafından telaffuz edilerek çağrılıyorsunuz.

6- önünüze yapılabilecek tedaviler, dr'ları ve en altta grande toplam ücreti görüyorsunuz her tedavi için ödeyeceğiniz kalem kalem ücret yazmıyor, ancak siz sorarsanız söylüyorsunuz. kanal tedavisi için 590 tl söylenmişti. daha sonra kabul edip etmediğinizi soruyor, kabul ederseniz 12 taksite kadar vade farksız taksit yapabileceklerini söylüyorlar. ben o gün acele karar vermemek için düşüneceğimi fakat kanal tedavisi için randevu istediğimi söylemiştim. zira kağıthane'de oturan birisi için bu tedavi süreci için bahçelievler'e gidip gelmek zor olur mu diye düşünmüştüm.

aradan 2-3 gün geçtikten sonra hastanenin 444'lü bir numarasından arayıp (tedaviler için düşüneceğim demiştim) karar verebildiniz mi? diye sordular. belli ki bu birim, hastanenin sürecinden bihaber. zira ben ilk tedavime başlamıştım bile.

7- 1 kanal tedavi, 7 kompozit dolgu, 1 komplikasyonlu çekim, ıvır zıvır 2.400 tl küsür fiyat listesi çıktı.

ilk randevum 30.11.2019'daydı, dt. cahit bey'di. bu benim için aynı zamanda ilk erkek dt. deneyimim oldu. kanal tedavisi yaptı, işinin ehliydi, çok çabuk ve ağrısız bir tedavi gerçekleştirdi. tekrar 10.12.2019'a dolgu için, 2. seans randevusu aldım ama ağrılarınız olursa bize ulaşabilirsiniz demişti sağ olsun.

tedaviden sonra ağrılarım için bugün arayıp daha erken bir tarihe randevu talep ettiğimde maalesef boş slot olmadığını söylediler.

sonuç olarak süreç böyle ilerledi, kanal tedavisinden sonra devam edip etmeyeceğimden maalesef emin değilim.
  • mutlu çalışan bir kişi bile yok bu da hastanın psikolojisini bozuyor maalesef. mesela 6 aydır gidiyorum ve implant yaptırdım ama taktıkları dişin porselen mi zirkonyum mu olduğundan haberim yok. konuşanı vuracaklar gibi. bir apartman büyüklüğü ama bir kat çalışıyor yani görüntü büyük detay küçük. düşünün derim.
hesabın var mı? giriş yap