• acıbadem şubesinden uzak durmanız gerekir.
    eşimin tek bir diş ağrısı için gittik ve 6 çürük var dediler. bu çürükler için dolgu yapıldıktan sonra gece plağı yapacağız ondan sonra da temizliğini yaparız dediler. biz bir tanesini yaptıralım gerisini sonra yaptırırız dediğimizde 2 tanesini hemen yapmamız gerekiyor yoksa ağrınız azalmaz dendi. biz de tamam dedik. bu arada röntgen de çekildi ve çürükleri teyit ettiler. fakat dolgu yapıldıktan 1 ay sonra aynı diş yine problem çıkarttı. bunun üzerine tekrar gittiğimizde dolgu kurtarmamış galiba kanal tedavisi yapmamız gerekiyor, gözden kaçırmışız gibi bir laf edildi. fakat durumdan kıllandığımız için röntgenimizi de alıp başka bir diş hekimine gittik. röntgenden sadece 1 adet çürüğünüz var, kanal tedavisine falan ihtiyacınız yok dişleriniz sağlıklı dedi. yaptıkları dolgunun da altına o dolguyu tutan malzemeden çok minik koydukları için dişteki ağrı ve sızıyı giderememişler. 2.dolguyu neden yapmış dediğimizde de; bu dolgu yapılan dişin yan yüzeyine çok az bir dolgu yapılmış fakat bunu normalde tek dolgu olarak saymaları gerekir. ek ücret gereksiz olmuş dendi. o gün güvenip de tamam hepsini yaptıralım desek sağlam dişleri de oyacaklardı. bu yüzden de gitmeden önce tekrar bir düşünmenizi öneririm. kesinlikle tavsiye etmediğim bir yer. olan paranıza ve dişlerinize olur.
  • yukarıdaki yorum şaşırttı beni açıkçası. benim de iki dolgum vardı. ama iğne fobim olduğu için sedasyon konusunu görüşmeye gitmiştik. oradaki müdüre hanım o kadar ilgili davrandı ki gerek o, gerek oradaki dolgu ile ilgilenen hoca beni rahatlatıp anestezi almamı sağladılar ve dişim dolgu oldu. inanın tahmin bile edemezdim. benim gibi bir adamın o anda aklının ucundan geçmezdi. kısaca onlara minnettar oldum.

yukarıdaki yazar arkadaş beni yanlış anlamasın. amacım onu eleştirmek değil, sadece düşüncemi belirtmekti.

not : doktorun adını yazmak istemedim ama mesleğinde iyi ve çok nazik bir hekim. özelden yazan arkadaşlar olursa ismini veririm.
  • acıbadem şubesi ile ilgili dehşet iddiaların olduğu diş hastanesi...

iddia şöyle:

acıbadem dentopia diş polikliniğinde 24.12.2019 tarihlerinde diş tedavisi için toplamda 1210 tl karşılığında anlaştık.
    512 tl karttan ödeme yaptım diğer kısmını da nakit elden ödedim.
    tedaviye başladıktan 2 hafta sonra yeniden 835 tl talep ettiler. önceden belirtmiş olduğunuz ücretin dışında kesinlikle bir ödeme yapmayacağımı ilettiğim için diş tedavim yarım bırakıldı.
    ve ödemiş olduğum para da ceplerinde kaldı.

ben bu sürede yurt dışında bulunduğum için bir süre şikayet konusuyla ilgilenemedim.
    3 hafta önce gerekli yerlere şikayette bulunacağımı belirtince hemen ulaştılar ve tedavimi ücretsiz bir şekilde yapacaklarını söylediler.
    telefonda benimle görüşen müdüre hanımın sesi hala kayıtta saklı duruyor.

bana söyledikleri aynen şöyle:
    “ sizden 1210 tl karşılığında takma olan arka dişiniz ve dolgunuzun yeniden yapılması karşılığında anlaşmıştık . “
    ben de “ evet” dedim “ama ne dolgu yapıldı ne de kaplama olan dişim tekrar yerine takıldı” dedim.

bunun üzerine beni polikliniğe davet etti. kaplama diş ve dolgunun yeniden yapılacağını ve herhangi bir ücret ödemeyeceğimi söyledi. ben de bunlara güvenerek yeniden gittim.
    fakat dolgumu yapmadılar sadece elimde bulunan kaplama dişimi yeniden yapıştırdılar üstelik üst çenem ve alt çenem de kapanmayacak şekilde kaldı.
    doktoru uyarmama rağmen yine de ilgilenilmedi. bunun üzerine yeniden 3500 tl talep ettiler.

yani anlayacağınız bunları gerekli yerlere şikayet etmediğiniz sürece sizin sağlığınız ile oynamaya devam edecekler.
    bu hafta sağ gözüm ve yanağım arı sokmuş gibi şişti. geceleyin doktora götürüldüm.

ve hastanenin söyledikleri, “ bu dişinizi yapanın doktor olduğuna emin misiniz? “
    ben simdi tabipler odası ve istanbul diş hekimliği odasına da şikayette bulundum. ayrıca öyle sıradan şikayet de değil, elimde hem ses kayıtları var hem de benden almış oldukları ücretin fişleri. hepsi dosya şeklinde.
    sağlığınızı ve paranızı koruyun bu dentopia acıbadem diş polikliniğinden.

işte böyle...
    iddialar dehşet..
    tam da oraya gitmeye hazırlanırken bunu öğrenmem iyi oldu.

aman dikkat edin , kendinizi , sağlığınızı ve paranızı koruyun bunlardan ..
  • incirli subesi gayet iyi. dr. omer alatas'in eli cok hafif. imkani olan gitsin.
  • ataşehir şubesi için konuşacak olursak; açılalı 6 hafta olmuş ve bu nedenle de özel indirim yapıyorlar. fiyatlar gayet uygun, resepsiyondan tutun, doktoruna, başhekimine kadar hepsi son derece sıcakkanlı ve güleryüzlü. şu ana kadar diştaşı temizliği ve çene cerrahisi ile 20’lik gömülü diş çekimi yaptırdım. birkaç gün sonra da implant taktıracağım. şu ana kadar bana yapılan işlemlerde de son derece başarılılardı. özellikle çene cerrahım eda kaya’dan inanılmaz memnun kaldım. eli çok hafif, hiçbir şey hissettirmedi dişimi çekerken. diş tedavisi için buraya gitmeyi düşünen herkese kesinlikle tavsiye ederim.
  • bahçelievler şubesi çok iyi olan diş hastanesi. bir yakınımın aldığı tedavide özellikle mehmet bakangöz ve derya inanlı çok ilgili doktorlar. estetik diş dolgusu tedavisini uygulayan ömer alataş bey de çok becerikli biri.
  • fiyatları özel hastaneler göz önüne alındığında çok makul. muayene ücretsiz. ufak tefek şeylere de pek para yazmıyorlar. diğer büyük tedavilerde de fiyatlar fena değil.
    bunun dışında tasarımı, temizliği ve titizliği on numara. gözünüz kapalı güvenebilirsiniz. kibar ve anlayışlılar. 10/8 puan (bahçeşehir şubesi adına konuşum)
  • bahçeşehir şubesi içerisinde dis hastalıkları tedavisi yapıldığı iddia edilen bir ticarethane. muayeneye gittiğimde hiçbir problemi olmayan dişime özensizce ve çabuk çabuk dolgu yapıp gönderdiler. memnun kalmadığım için ilerde yapılan işi kanıtlayabilmek adına fatura almak istedim "sistem arızalı" dediler. sonrasında ağrımayan dişim ağrır hale geldi. dentopia'dan uzak durunuz.
  • ataşehir şubesi hızlı, temiz ve uygun fiyatlı.
    sadece diş temizliği ve altı aylık kontrole gittiğimden operasyon kalitesini bilemeyeceğim.
hesabın var mı? giriş yap