şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yeni bir kopya koruma sistemi.

  en son fifa 2015'te ea sports kullandı ve hala kırılamadı. gta 5 de bu koruma sistemiyle pc'ye gelecekmiş diyorlar.
 • aslen oyun koruma sistemi olmayıp oyun koruma sistemini koruyan ayrı bir katman gibi çalışan yazılım. çalıştırılabilir aktif drm dosyalarının değiştirilmesine, ters mühendislik yapılmasına karşı koruma sağlayarak oyunlarınn güvenlik sistemini güçlendirmektedir. bu işlemi yaparken 30gb oranına varan yazma/okuma hareketi gerçekleştirdiği üzere ssd disklerin ömrünü çürütmekte, klasik hdd sistemlerini ise sürekli çalışmaya zorlamaktadır. kırıldığına dair rivayetler vardır ama henüz tam bir kırılma yöntemi yoktur. ancak ubisoft'un orjinal oyununu bile çalıştırmayan saçma koruma sistemlerinin bile kırıldığını hatırlayanlar bu koruma duvarının da bir şekilde bypass edileceğini bilmektedir. mevzu bahis olan sadece zamandır.
 • 3dm tarafından kırılan koruma sistemidir.

  http://www.reddit.com/…_drm_finally_cracked_by_3dm/
 • bu nane tarafından korunan oyunları korsan oynarken diskimizi bozmaması için ne yapmamız gerektiğini merak ettiğim oyun. bilal'e anlatır gibi anlatacak arkadaşların bir mesaj uzağındayım. korsana karşıyım ama dragon age* gibi pc oyuncularını hiçe sayan bir oyuna da para verecek değilim.
 • bunu kullanan iki oyun olan lords of the fallen ve batman arkham knight cpy tarafından ortamlara akıtıldığına göre kırılmıştır. sorunsuz oynanabiliyor
 • kırıldı kırılmadı konusunda kafaları haklı olarak karıştıran kopya koruma sistemi. olay şu, denuvo her kırıldığında, adamlar crackleri inceleyip bir sonraki çıkacak oyunlardaki denuvo 'yu güncelliyorlar, bu sebeple eski versiyonları kırılmış olsa bile, yeni oyunlar kırılmamış oluyor.

  şuan itibariyle fifa 16 ve just cause 3 için -henüz- kırılmamıştır. yine bununla korunmuş olan metal gear solid 5 ve mad max 'in nispeten sorunlu crackleri vardır, ben sorun yaşamadım ama bilgisayarında hiç açılmayan, veya belli bölümlerde crash edip kalanlar var. yine batman arkham knight için olan denuvo cracki de eski sürümünün olup, yeni patch ve dlcler için kırılmış değildir.

  özet: sürekli update edildiğinden, tam olarak kurtulunamamış kopya koruma sistemi.
 • son yaptıkları güncelleme neticesinde kırılamama statüsüne yeniden kavuşan drm. just cause 3 misal en son güncellenen versiyonu kullanıyor ve çıkışından itibaren 1 ay geçmesine rağmen kırılamadı.. 3dm adlı scene grubu sessiz. leecher lar umutsuz
 • bence cracker'lık eskisi gibi popüler bir iş olsaydı bu kadar dayanamazdı. bana göre bu işlerle uğraşan düzgün grup kalmadı. ortalık çinlilere falan kaldı. beri yandan kırılamayan oyunların sayısı arttıkça ganimet de artacaktır. sonra birilerinin illa ki ağzı sulanacaktır, bu kadar çok oyunu aynı anda kırıp isim yapmak isteyecektir. umarım birikenlerin aynı anda patladığı zamanı da görürüz.