şükela:  tümü | bugün
  • bu uyuz ve sinir bozucu durum sadece benim mi başıma geliyor anlamıyorum. zırt pırt kozmetik alışverişi yapan biri olmadığım için ne zaman parfüm ve deodorant alacak olsam ikisini de çıkmışken birlikte alırım.

geçenlerde aldığım deodorant 150 ml'lik ve parfüm de 100 ml'lik. deodarantlar parfümlere göre daha kalıcı olduğu için genelde günde bir kere, banyodan sonra kullanıyorum her gün. ama kendi kokumu almak istediğim için parfümümü günde 3-4 kez ve bol bol sıkıyorum. buna rağmen şişenin neredeyse yarısı dururken aynı zamanda aldığım deodorant bitti sayılır. hayır benim bilmediğim bir fizik kuralı falan mı var da böyle oluyor anlamıyorum ki..
  • deodarantlara basınçlı gaz konulmaktadır sıkıldığı zaman hızlı bir çıkış olduğu için sıvılaşma ve hemen etkisi azalmaktadır.

parfümlere ise şişeye basınçsız bir şekilde sıvı oldurulmasıdır dolayısıyla aynı ml bile olasa sıvı>gaz şeklinde bir kütledir. bu sayede daha çok kullanılır.
  • cevap aslında tamamen duygusaldır.
    deodorant ucuzdur, sıktıkça sıkarsın.
    parfüm pahalıdır, sıktıkça (sıçarsın) canını yakar, az az sıkarsın, uzun süre gider..
  • başlığı açan yazar arkadaş sanırım deodorant ve parfüm kullanmaya yeni başlamış.. olsun bu da iyi bir adım dostum, belki ilerde diş fırçalamayı da öğrenir, onun hakkında da böyle yaratıcı tespitlerde bulunursun.
  • çare roll-on.