şükela:  tümü | bugün
  • bizde gözden kaçmış olsa da, çeşitli listelerde 2008'in en iyi albümlerinden biri olarak üst sıralarda yer almış in ear park adlı albüme sahip amerikalı grup. hatta yanılmıyorsam rough trade tarafından en iyi albüm de seçildi. rough trade-west'te verdikleri konsercik ise metrekareye düşen 6 kişiye rağmen güzeldi, hoştu. olumlu izlenimler daha o gün edinilmişti. en güzeli de around the bayidi.
  • şu aralar kulağıma çok hoş gelen grup. in ear park tam bir duygu dalgası, böyle atlantikte gemi devireninden. bu adamların solistini tanıdığını iddia eden amerikalı bir hostel çalışanı vardı budapeşte'de tanıştığım. kendisi gece vakti resepsiyon başında dururken waves of rye çalmayı uygun görmüş olacak ki, aynı sırada uykusu tutmayan bendeniz kitap okumaya ortak alana inmemle vay anasını ne güzel şarkıymış cümlesi ile lafa dalınca muhabbete girmiştik. bu da böyle bir anımdır.

    ayrıca bu kadar eski bir grup olduklarını da bilmiyordum. grizzly bear diye bir geçmişleri de varmış, sağda solda hayranlarından gelen yorumlara göre kartallar departmanının kurulması ile doğru adımı atmışlar. yalnız daniel rossen kişisinin sesi baya triplere sokuyor dinleyeni. dinledikçe björk'ün erkek versiyonu klasmanına koyasım geliyor.