şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'ye gelecek olup, soonadan( türkiye'ye gelmemek için) abartı manyak rakamlar talep edip, gelme durumlarını çıkmaza sokan, ama yine de sevdiğimiz saydığımız bi grup...hatta taparız...
  • her zaman her ortamda dinliyecegim ender belki de tek grup ,her donem , kendilerinden odun vermeden ayak ta kalmi$ ve bir cok hatri sayilir grup tarafindan parcalari cover yapilmi$ bir grup. bu arada agustos ta geleceklerini saglam bir yerden duydum ??
  • dünyanın gelmiş geçmiş en mükemmel new wave topluluğu, bana göre şu anda dinlene bütün bilgisayar destekli müziklerin yaratıcıları. yaptıkları bütün albümler anormal miktarda(çokça) sattı avrupa müziğine kıl olan amerika'da bile yok satmıştır. solisti dave gahan çok karizmatik bir kişiliğe sahip olup konserlerde ki performansıyla halkı çılgına çevirip milyonları sokağa dökmüş bir ağbimizdir. grubun yaratıcısı ve çou sözün yazarı olan martin l. gore ise tam bir duygu adamıdır yani adam öyle güzel ve manalı söz yazıyor ki ben bu sayede ingilizce öğrendim. son olarak grubun babalığına bir dalalet olarak şunu gösterebiliriz halen varlığını sürdürüp de şarkıları na "tribute" albümü yapılan yegane topluluktur.
  • llittle 15 gibi bir ve birden fazla başyapıta ebeveylik yapan grup(ıyyyyyy grup dedim)
  • kesinlikle underrated bi grup.tanindigindan, ve gordugu ilgiden, publicitden 100 kat fazlasini hgakediyo nice gruplar bilirim yanindan gecemezken basimiza cikmistir.altinca 150 entry olsa az gelir.
  • depeche mode denince akla depeche mode gelir...bencede benzersizler...
  • enjoy the silence'i helsinki'deki bir konserlerinde canli olarak da super icra etmi$ olan grup .
  • beatles, doors, depeche mode kalite, karizma, muzik tarihindeki yerleri olarak hic fark goremiyorum.dunya dursun bin yil gecsin yine beatles beatles kalacak dm dm kalacak.
  • 1980 yılında composition of sound ismiyle basildon'da andy fletcher, vince clarke ve martin l gore tarafından kurulmus, daa sonra gruba dave gahan'ın katılmasıyla bugunku ısmı almısh grup. 1981 yılında vince clarke yazoo ve daha da sonra erasure'ı kurmak için gruptan ayrılmıs ve yerine alan wilder dahil olmustur. (cok da ıyı olmushtur) sırasıyla speak and spell, a broken frame, construction time again, people are people, some great reward, black celebration, 81 85 singles, music for the masses, 101, violator, sofad, sofad live, ultra, 86 98 singles ve exciter albumlerini yapmıslardır. ultrayı yapmadan once alan wilder da gruptan ayrılmıstır.(bu cok kotu oldu). dm, sevenler tarafından cok sevilmis, bilenler tarafından çok bilinmis ama asla yeterince anlasılamamıstır.