şükela:  tümü | bugün
  • yapılacak değişikliklerle ortadan kaldırılması hiçbir şekilde mümkün olmayan mantık hatasıdır, açıklıyorum;

bundan 10 yıl önceki ajax-cambuur maçında sahadaki bir oyuncunun sakatlanması üzerine ajax'lı oyuncu topu dışarı yollamak isterken, ayandan çıkan top ağlarla buluşmuş, bunun üzerine ajax'lı oyuncular gol yemek için kalelerini rakip takıma açmıştı.

link

hepimizin hatırlayacağı üzere buna benzer bir pozisyon 2 sezon önce de konyaspor-kasımpaşa maçında yaşanmış, donk'un golünden sonra kasımpaşa'lı oyuncular kalelerini açmış, hasan kabze de boş kaleye topu göndermişti.

link

şimdi buna benzer bir vakanın barcelona-arsenal arasında oynanacak şampiyonlar ligi çeyrek final maçı'nda vuku bulucağını farz edelim; sahadaki sakatlıktan ötürü topu dışarı göndermek isteyen arda'nın ayağından çıkan top yanlışlıkla ağlarla buluştu. bu şanssız olaydan ötürü barcelona arsenal'in gol atmasına izin verse, deplasman golü kuralından ötürü barcelona mağdur olacak, eğer gol atmasına izin vermezse bu sefer de arsenal mağdur olacak. arda'nın da bizim mesut'a şey diyecek hali yok ya, deplasman golü kuralından ötürü borcumuz olan golü biz rövanş maçında yiyelim. hadi diyelim arda'nın yanlışlıkla attığı gol üzerine arsenal'in deplasman golü kuralı nedeniyle alacaklı olduğu golü emirates'te atarak, bu açığı kapattılar. ikinci senaryonun hiçbir türlü telafisi yok; barcelona ve arsenal arasında oynanan şampiyonlar ligi çeyrek final ilk maçı 0-0 bitsin. rövanş maçında ramsey'in sakatlanması üzerine arda'nın dışarıya göndermek istediği top yanlışlıkla ağlarla buluştu ve barcelona 1-0 öne geçti. bunun üzerine barcelona kalesini arsenal'e açarak maçın 1-1 olmasını sağladı. bu skorla deplasman golü sayesinde barcelona tur atlıyor, deplasman golü kuralı nedeniyle barcelona'nın bile bile 2 tane gol yemesi durumunda ise arsenal tur atlıyor. kalıbımı basarım, ajax-cambuur ve konyaspor-kasımpaşa maçında atılan gollerin bir benzerinin deplasman golü kuralının olduğu bir maçta atılması durumunda, deplasman golü kuralı tarihe gömülecektir.
  • deplasman golü kuralında bir mantık hatası yoktur, bahsedilen mantık hatası yanlışlıkla gol atmadır.
  • 10 senede bir olur öyle. 2 sene once tek mactan yattim bu tarz olaydan.. kasimpasa maciydi sota arveladze hocayken. alt oynamistim maca. kasimpasa yanlislikla atti. baktim sota birak birak atsinlar isareti yapiyo. ben evden ana avrat indiriyom tabi o anda. herkes birakti bos kaleye atti adamlar.. kim siker googhannin 50 liralik kuponunu dimi.
  • asil mantik hatasi deplasman golunun degerli gorulmesidir. arkadas sen deplasmanda attiysan da kendi sahanda atamamissin iste. ne farki var ki? sonucta esit sartlarda 180 dklik bir mac yaptik ve ikimiz de esit sayida gol attik. ben kendi sahamda 2 attim 1 yedim ama senin sahanda da senden sadece 1 gol yemisim ve atamamisim. ne farki var yani?