*

• olması gereken sonunda olmuştur. futbolu gole odaklayacaklar.güzel gelişme, yok öyle 1-0 alıp deplasmanda atacağı golün üstüne yatmalar. futbolu geliştirecek hamlelerden biri oldu.
  • mantıklı! saçma bir mevzuydu. gelip burada bir gol atıyordular. sonra ikinci maç hay babam herkes defansa.
  • uzun yıllardır eleştirilen ve nedense kaldırmaya cesaret edilemeyen gereksiz bir kural kalkmış oldu. darısı ofsaytın başına.

adettendir: şimdi onlar düşünsün bitti bu iş.

yeter editi: arkadaşlar nolur mesaj atmayın artık, tamam anladım ofsayt bizim canımız kanımız her şeyimiz kaldıranın allah belasını versin.
  • çok yerinde bir karar.

adamlar evinde 1-0 kazanıyor deplasman maçı için inanılmaz bir avantaj elde ediyor, bu çok saçmaydı. hele de bir tane gol atarsa geçmiş olsun. kim atarsa o kazansın kardeşim, nerede attığının ne önemi var.
  • hakkında entry rezerve edecek kadar ne yaşandığını merak ettiren olaydır.
    görsel
  • çok tartışılan bir kuralın uefa tarafından kaldırılması olayıdır.

fotomac
  • uefa'nın bugün aldığı karar. uefa'nın organizasyonlarında 2021-2022 sezonundan itibaren deplasman golü kuralı geçerli olmayacak.

ben deplasman golü kuralının zaman zaman adaletsiz gibi gözükse de elemelerde ciddi keyif yarattığını düşünüyordum. sonuçta adam diyor ki baskı altında attığın gol daha değerli kardeşim.

peki ya penaltılar? daha iyi ya da dayanıklı olanı ölçüyor mu? bence hayır.

özetle; yüzlerce penaltı dolu geceler loading...

kaynak: https://www.uefa.com/…n-all-uefa-club-competitions/
  • süper hareket. bu saçmalığın çoook önceden kaldırılması gerekiyordu. deplasmanda 2-0 yeniliyorsun evinde 3-1 yenmen yetmiyor 4 ü bulman gerekiyor.. ha keza deplasman da 2-2 berabere kaldın evinde 2-2 bitti ve maç uzatmaya gitti ve uzatmada 2-3 oldu diyelim tur atlamak için yenmen, yani kısa sürede 2 gol bulman gerekiyor. daha çok deplasman takımlarına avantaj sağlayan sikko bir kuraldı.
  • iyi olmustur. sonunda kurtulduk su sacma kuraldan.
  • bilmeyenler için eski kuralı anlatalım.

ilk maçı deplasmanda oynadınız ve 2-0 kaybettiniz. ikinci maçı 3-1 kazandınız diyelim eleniyordunuz rakibiniz deplasmanda size 1 gol attı diye. yeni kuralda iki maç sonucu bu sekilde biterse maç uzuyor. yine gol sayıları aynı olursa maç penaltılara gidiyor.
hesabın var mı? giriş yap