şükela:  tümü | bugün
 • kesinlikle yapilmasi gereken bir olay bu abisi. ne kadar saçma bir uygulama olduğunu hala yetkililerin anlamamış olmasina anlam veremiyorun. uefa fifa ifab buralari okuyorsaniz abisi 2019 2020 sezonun da su kurali kaldirin yeter be yeter.
 • futbol oyununun seyir zevkini ve oyun kalitesini düşüren deplasman golü kuralı, karşılaşmaların ruhsuz, kalitesiz, keyifsiz ve vakit geçirmeye dönük oynanmasına sebep oluyor. deplasmanda 0-2 kazanınca ikinci maç neredeyse gereksiz bir hâl alıyor mesela.

  futbolun zirvesi olan ingiltere'de bu kural uygulanmıyor. bunun sonucunda da 15 mayıs 2019 leeds united derby county maçı gibi mücadeleler ortaya çıkabiliyor. çünkü adamlar bu işi biliyor.

  bizimkiler ne yapıyor? açın mesela şu anda oynanan (?) 17 mayıs 2019 manisa bbsk fatih karagümrük maçını seyretmeye çalışın. tam bir rezillik. yere yatanın kalkmadığı, kalkanın koşmadığı, koşanın atmadığı saçma sapan bir mücadele... ha diyeceksiniz ki "ligde o kural yok da lig çok mu kaliteli" ama en azından elemeli maçları daha bir "futbol" yapabiliriz bence bu deplasman golü kuralını kaldırarak.

  bu arada avrupa'da hemen her yerde uygulanıyor. ingilizlerden başka uygulamayan var mı bilmiyorum ama ingilizler doğrusunu yapıyor. neden genele uygulatılmıyor, inanılır gibi değil, çok mantıksız.
 • özünde futbolun seyir zevkini, kalitesini arttırmak için çıkarılmış bir kural olması bu durumdan rahatsız olanları daha çok şaşırtacaktır.

  düşününce aslında mantıklı geliyor. valla bak.
 • kesinlikle kalkması gereken kural. madem profesyonel futbolcusun deplasmanda iyi oynaman da gerekmiyor mu?