şükela:  tümü | bugün
  • şu sıralar sürekli sallanan ege kıyı şeridi ve bazı bilimadamları ile araştırmacılar tarafından yapılan uyarılar neticesinde '' sanki birazdan olacak '' ya da '' ya bu gece olursa '' hissi yüzünden uykuların kaçmasıdır.

sağolsun veysi kurt abimiz bu gece öyle bir bildirim yapmış ki aman sabahlar olmasın modunda. bu geceden başlayarak en çok 3-4 gün içinde izmir'de 6,9 şiddetinde deprem olacak diyerek bendeniz yaygın anksiyete ve panik atak hastasını nefessiz bırakmıştır.

veysi kurt 6,9

10 dakikada bir koeri'nin sitesine bakıp son depremlerin nerelerde olduğuna bakıyorum. bunu yazarken midilli adasında 1,9 ve 1,6 olmak üzere ard arda iki deprem meydana geldi. iyice uykum kaçtı anasını satayım.

izmirdeki riskli bölgeler haritasına baktım riskli olmayan bölgede oturuyormuşum ama riskli bölge de g.tümün dibinde afedersin. şimdi risk hangisi oluyor ?

izmir ilçeler deprem risk haritası

sayfanın ortalarında riskli bölgeler/ilçeler/mahalleler madde madde yazılmış...

korkuyorum sayın sözlük suserleri...

ah be baba, ah be veysi baba yaktın beni...

not: şu an balkondan evin içine bakıp en güvenilir yerleri ve saklanabilecek bölgeleri kafamda işaretliyorum. olası bir yıkılma durumunda hangi eşyalar sağlamdır onun hesabını yapıp ev ahalisini en hızlı nasıl o noktaya getiririm onu düşünüyorum. 6,9 baba dile kolay. izmirdeki ivmesi nasıl olacak bilemiyoruz aslında biliyoruz izmir içi bu depremi 8-10 aralığında hissedecektir...

edit: her hayvan sesine irkilir oldum lan iyice! az önce köpekler havlamaya başladı akabinde de bir baykuş ötmeye başladı. tırs tırs tırsss... jaws film müziği gibi tüm sesler.
  • 6,3 gıdıklamadı bile. 6,9 olacağını düşünmüyorum ama olsa da izmir'e pek zarar vermez.

rahat rahat uyu.
  • depremden korkmayan ben için bile çok kötü bir his.
    bu gece çok yoğun hissediyorum nedense. 4te anca uyurum bu gidişle. umarım gerçekleşmez de hislerim boşa çıkar.