• "19 mayıs 2001 istanbul depremi" şeklinde yanlış başlık açarak başarısızlıkla sonuçlanan eylemim. kolay değilmiş.
  • bkz: mnerkezi ssdanirim bbemim evbbinnh alktiu olana derprrtrm.

gibi basliklar gormemize vesila olan durumdur. aman diyim once can guvenligi.
  • koş, koş, koş, çabuk başlık aç, madalyon takacaklar sanki amk.

https://i.hizliresim.com/qlyj5z.png
  • anlayamadığım durum. entry girmeyi anlıyorum da başlık açınca başın göğe mi eriyor nedir.

deprem oluyor. bir bakmışsınız deprem bitmeden onlarca başlık açılmış. başlık tiplerine göre sıralayalım (20 şubat 2019 üzerinden örnekleyeceğim).

1- depremi hisseden her il mutlaka "20 şubat 2019 (il adı) depremi" şeklinde başlık açmalıdır. eğer o ilde deprem hissedilip başlık açılmaz ise o ilde deprem geçersiz sayılacaktır.

örnek: çanakkale, istanbul, balıkesir, bursa, tekirdağ gibi illerin dışında "20 şubat 2019 hatay depremi" diye bir başlık açıldı mesela arkadaşlar taşımışlar. başlığı açan arkadaş "ufaktan hissettik biz de" yazıp başlık açmış. inanın içime su serpti.

2- eğer il başlıkları açıldıysa ve hala amerikan başkanı dahil bütün dünya depremden haberdar değilse mutlaka "20 şubat 2019 (bölge adı) depremi" şeklinde başlık açılmalıdır.

3- eğer yaşadığın ili bilmiyorsan "20 şubat 2019 depremi" şeklinde başlık açabilirsin.

4- eğer yaşadığın yılı bilmiyorsan bir önceki veya bir sonraki yılı kullanıp başlık açabilirsin. örneğin "20 şubat 2018" ile açılan başlıklar.

5- bunlardan bir maddeye giriyor ancak sözlük formatı bilmiyorum dersen üzülme senin için de bir şeyler düşündük. hiç durma sen de "20.02.2019" ile başlayan başlıklar aç.

hayır kimsenin deprem anında veya sonrasında sözlüğe girmesinde bir sorun yok. ancak bu başlığı ben açmalıyım benim olmalı motivasyonunu nasıl elde ediyorsunuz gerçekten merak ediyorum. görüyorsun biri başlık açmış. altına yorumunu yap. sen başlık açınca ne oluyor.
  • (bkz: hay agzini opeyim)

kimin gotu sallansa sanki gotu depremin merkeziymis gibi yememis icmemis gelmis sozluge baslik acmis. hakkat mal kayniyo burasi. bir kisi de baslik acilmis mi diye bakmamis, herkes kendini rasathane ilan etmis.

istanbul,izmir,yalova,kocaeli, canakkale,2 tane bursa, ege, trakya olmak uzere 15 tane baslik vardi en son.

allah akil fikir versin diyerek entrymi sonlandiriyorum sayin seyirciler.
  • nasıl insanlar var memlekette. adam pc veya telefon başında bekliyor.

deprem anında başlık açıyor.
    bir kişi değil bir sürü kişi.

siz kafayı yemişsiniz gidin önce kendinizi kurtarın.

görsele bakın deprem için başlık yarışı sn. yazarlar
    10 tane başlık var.(altta kalanlar sığmadı)
  • deprem olduğundan daha fay hattının haberi yok
  • neyin yarışına girilmiyor ki ekşide
hesabın var mı? giriş yap