• depremden öleceksek camiide ölelim diyen insanlardır.

yalnız gidip tekrar namaza duran dayılara gülmedim değil. can ne dadlı be.
  • namazını bozmayan ama deprem esnasında istemsizce yer değiştiren 0:40'taki dayı güldürmüştür.
  • intihardır.

tanrı sizi öleseniz diye yaratmadı.
  • şanslı imamdır. kabede her yıl ne hacılar ölüyor sorsan allahın evi ama... buradaki imam da kendisini imanının kurtardığını sanacak ama hayatını o caminin inşaatını yapan herkese borçlu.
  • arka saflardaki dayılar oyuncu değişikliği yapıyor.

iyi sallamış belli. allah korumuş yine de. kaçanlarda iyi ki kaçmış yoksa o tavandan yere düşenler ciddi yaralanmalara sebep olabilirdi.
  • yanlış yapan insanlardır. ilk önce can güvenliği gelir. namazı bozup güvenli hale geldiklerinde tekrardan kılabilirlerdi.

nisa - 103 - o korkulu zamanda namazı kıldınız mı gerek ayakta, gerek otururken ve gerek yanlarınız üzerinde hep allah'ı zikredin. korkudan kurtulduğunuzda namazı tam erkanı ile kılın. çünkü namaz müminlere belirli vakitlerde yazılı bir farzdır.
  • (bkz: #6544906)
    (bkz: #26598732)
  • deprem olunca imana gelen ateistler biliyorum.
  • cemaat namazı bırakıp kaçmış, doğrusunu yapmış.

ama imamın yaptığını sorgulamak yersiz. tercihini ibadeti devam ettirmekten yana kullanmış. batan gemisini terk etmeyen kaptan gibi. bunu islamdan veya dinden azade düşünerek söylüyorum. ayrıca;

hepinizin unuttuğu bir şey var sevgili her şeyi bilen ekşisözlük yazarları. 17 ağustos'ta değirmendere'de 6 katlı binanın zemin katındaydık. ve binadan en son ben ve ailem çıktı. nedeni yok. belki şok hali belki babam o an onu uygun gördü bilemem. şansımız vardı bina sağlammış, ölmedik.

bahsi geçen videoda da anasının amı gibi deprem oluyor farkındaysanız ve o anlarda insanların davranışlarını yadırgamanız büyük cehalet. ama siz her siki bilirsiniz böyle devam.
  • sonra din afyondur deyince kızıyorsunuz.
hesabın var mı? giriş yap