şükela:  tümü | bugün
  • şiddetli depremi es geçersek orta şiddetteki depremlerde yatağın beşik gibi tıngır mıngır sallanması ile uykunun mayalanmasıdır.

bunu çokça yapmış biri olarak söyleyebilirim ki 5 şiddetindeki depremlerde on numara uyunuyor olm. çokça dedim ya şimdi birileri buna da laf eder. '' nerde yaşıyorsun olm sen muhaha '' diyerek laf edeceklere söyleyim fay hattında yaşıyorum mk.

hatta sahibinden satılıktır. az kırılmış fay hattında en çok 5 şiddetinde depremlere maruz kalınacak nezih muhit.

not: o son xanax'ı atmıcaktım.

özetle; deprem olurken uyuması hakkaten çok zevkli lan! işe bile gidesi gelmiyor insanın hıaamına.
  • hiç şüphesiz ki deprem olurken sıçmak kadar insanı zor durumda bırakmayan eylemdir. hiç unutmuyorum, 13-14 yaşlarındayım çeşme'de tatildeyiz ailecek, deprem olmaya başladı ve ben tuvalette elimde çizgi romanımla güzel güze sıçmaktayım. yanlış hatırlamıyorsam depremin şiddeti sonradan 5 küsür olarak açıklanmıştı. yani yıkıcı olmamakla beraber baya sallayan bir depremdi. ailem bana seslenmişti "hemen aşağı in, bahçeye çık" diye ama ben oralı olmamış, "bu halde aşağı mı inecem" deyip devam etmiştim.

bu da böyle bir anımdır.