şükela:  tümü | bugün
  • üst edit 3: ekrem imamoğlu direk ilk ağızdan davet edilmediğini söylüyor.
    açıklama

üst edit 2: candaş tolga işık ekrem imamoğlu ile görüşmüş

--- spoiler ---

ibb başkanı @ekrem_imamoglu ile konuştum az önce afad toplantısıyla ilgili “konu deprem gibi hassas bir mevzu olduğu için böyle bir tartışmaya girmeyi veya uzatmayı doğru bulmuyorum. ama şunu herkes bilsin ki ben devletimin çağırdığı her yere her zaman giderim” dedi.
    --- spoiler ---
    twitter

üst edit: valilikten açıklama yapılmış ve imamoğlu davet edildiğini söylüyor.
    açıklama

o zaman doğru soru imamoğlu bu toplantıya neden katılmadı???
    bunu bize açıklaması lazım...
    modaratör arkadaşlar başlığı "imamoğlu'nun katılmaması" diye değiştirebilir.

tam hali
    27 eylül 2019 istanbul valiliği acil deprem toplantısına seçilmiş belediye başkanı ekrem imamoğlu ve ekibinin davet edilmemesi olacak...
    bu şehrin yöneticisi ile koordineli olması gereken toplantıya nasıl davet edilmez..
    aklım almıyor arkadaş...
    bari depremde yapmayın bunu

--- spoiler ---

cumhurbaşkanı yardımcısı sn. fuat oktay başkanlığında;
    içişleri bakanı, çevre ve şehircilik bakanı, valimiz, afad başkanı ve ilgili kurum temsilcileriyle il afet ve acil durum yönetim merkezi’nde 26 hizmet grubunun çalışmalarını değerlendirme toplantısı yapılıyor.
    --- spoiler ---

valilik twitter bağlantısı

edit:1
    burada mevzu 16 milyon insanın hayatı...
    bütün ülkenin birleşmesi gereken tek konu kardeşim...
    o binanın altında kaldığında senin hangi partiden hangi dinden hangi ırktan olduğun bilinmeyecek...
    orada müdahaleye gelen ilk kişiler belediyenin itfaiyesi
    belediyesin ekipleri
    belediyenin kurtarma timi...

edit 2: imamoğlu sorulmuş bu konu.

evet video'yu izledim burada imamoğlu'na bu soru sorulmuş ve
    genel sekreter yardımcımız ve diğer arkadaşlarımız orada diye cevaplıyor.
    başka bir muhabir ısrarla davet edildiniz mi diye soruyor
    ekrem imamoğlu soruyu aynı cevapla geçiştiriyor...
    buradan belli olan kendisi davet edilmemiş..
    he davet edilip gitmediyse ekrem imamoğlu yanlış yapmıştır bu kadar nettir..
    buna açıklık getirmesi gerekiyor.

edit: düzeltme
    ekleme: bana yazıp cevap vermemi bekleyen yazar arkaşlar.çaylaklara mesajları açın ki bunu tartışabilelim.
    şuan: (bkz: lanetli çaylak) olduğumdan cevap yazamıyorum a dostlar.
  • adamlar deprem gibi bir konuda bile böyle şerefsizlik yapabiliyor. artık şaşırmadığımı düşünüyordum. şaşırdım. yazık.

2. edit:

fatih altaylı'nın yazısına göre imamoğlu gerçekten çağırılmamış. kimin gerçekte ne olduğu belli olmuştur. imamoğlu sonuna kadar haklıdır. yazı linki.

edit:

ne kadar doğrudur bilmiyorum;

mesaj kutumu dolduran aktroller sayesinde* imamoğlu'nun çağrılmadığını değil, gitmediğini öğrendim. kendisinin neden gitmediğini bilmiyorum, belki daha önemli bir programı vardı. deprem'den daha önemli bir konu var mıdır bilmiyorum orası ayrı.

şunu belirtmem gerekiyor: aktroll olmadığımdan dolayı rahatlıkla göte göt diyebilecek bir insanım.

istanbul'un tamamını ilgilendiren bir konu için deprem ile alakalı bir toplantıya bizzat gitmeyip, başka insanları göndermek böylesine önemli bir konunun savsaklandığı, tıpkı akp döneminde olduğu gibi umursanmadığı anlamına gelir. bu tarz sorumsuzluklar görmek isteseydik, imamoğlu yerine binali'yi seçerdik.

diğer bir yandan, imamoğlu'nun bu konuyu savsakladığını da düşünmüyorum. teke tek deprem özel yayınını izleyenler, imamoğlu'nun elinden geleni yapacağını zaten görmüştür. akp'nin istanbul döneminde, istanbul'un afete ne kadar hazır olduğunu 26 eylül 2019 istanbul depreminde zaten öğrenmiş olduk.

ekrem imamoğlu, henüz o kadar uzun süreli bir başkan değil. uzun süreli bir başkan olmaması, depremi birinci öncelik yapmayacağı anlamına gelmiyor tabii ki.

bütün bunları geçersek, haberin yalan olduğu ortaya çıkmış olsa bile, kaç yıllık akp istanbul başkanlığının bizde yarattığı olguyu görmüş olduk. akp'nin bu tarz şeyler yapabileceğini ve yapıyor olduğunun farkında olan insanlarız.

eyyorlamam bu kadar. kuduran aktroll'ler içinse biraz kendilerini sorgulaması gerektiğini düşünüyorum. kendilerini bir anlığına zeki sanmış olabilirler :)
  • akp valiliğinin şaşırtmamış rezaleti.
  • toplantı atanmışlara özel sanırım.
  • cidden çok ayıp gelişmedir. böyle böyle bitirecekler kendilerini...

edit: imamoğlunu çağırmışlar kendi gitmemiş. çok ayıp etmiş, beni de mahçup duruma düşürdü bak şimdi. kendi kendilerini bitirecekleri konusunda fikrim sabit ama.
  • şöförler odası başkanınıda çagırsaydınız aq...şovunuz daha bir derinlik kazanırdı...
  • deprem olduğunda kimin günah keçisi olacağını göstermektedir.
  • aman arkadaşlar sakın ola akp iktidarı altındayken depremde öleyim falan demeyin, gözünüzü seveyim. ne kadar büyük kabahatleri de olsa mesut yılmaz, ecevit, erbakan, demirel gibi devlet adamlığı bilincine sahip insanlar yok artık başımızda. ölüp gidersiniz arkanızdan yine sizi suçlu çıkaracak bir şey bulur bunlar.
  • böyle devam... 800.000 fark yetmemişe benziyor, ekrem başkanı daha da büyütüyorlar.
  • bu halkın seçtiklerini 3-5 atanmış yok sayamaz.

o toplantıda olan herkes halkla kavga etmeyi bırakıp milli iradeye saygı duymalı.

bu halkın değerleriyle, seçtikleriyle kavga etmek kendilerine bir şey kazandırmaz,

ilk fırsatta bu halk yüksek ferasetiyle bu zihniyeti yine sandığa gömer.
299 entry daha