323 entry daha
  • onu bile yapmamışlardır.

hatay vilayetinin adana karayolu bağlantısı kesildiğinde yardım almak için ana noktaları iskenderun limanı, havaalanı ve asırlık raylardı. bunların tamamına karayoluyla erişimin olduğu iskenderun ilçesinde belediye başkanı fatih tosyalı tam dokuz gün saklandı.

aptalca bir yere yapılan havaalanı pisti patladı. raylar bir sebepten kullanım dışı kaldı. yandaşlara peşkeş çekilen limanda yarak gibi bir işletmecilik nedeniyle yangın çıktı. koca bir sınır vilayetine ulaşım bir türlü sağlanamadı. var sandığımız, yıllaarca vergisini ödediğimiz tüm bu imkanlar altın saatlerde yaralı tahliyesinde kullanılamadı. hava, deniz yahut tren yolu kullanılarak doktor/sağlık yardımı gelemedi... duble yol yabmışmış?? vilayetin ana ulaşım imkanlarının olduğu iskenderun ile aynı büyükşehir sınırlarında olan antakya arasında sktiriboktan bir belen geçidi vardı. yardım için koşan millet oradan 2-3 saatte anca geçebildi. dahası az güneyimizdeki zibilyon engereğe rağmen vilayete yaygın bir şekilde konuşlu asker saatlerce kışladan çıkarılmadı. üstüne ulaşımın kardeşi iletişim de internet bandı daraltılarak engellendi.

ben bu ölüm hapishanesinden sağ çıktım. sizi de o duble yollarda bir gün kovalamak ahdım olsun.
hesabın var mı? giriş yap