şükela:  tümü | bugün
  • birkaç aydır facebook sayfasını takip ediyorum. olacağını önceden tahmin etmediği ama olan depremler oluyor, ama olacağını tahmin edip de olmayanını henüz görmedim. kendileri de söylüyorlar zaten 'tahmin' yaptıklarını, kesin bir şey bilemeyeceklerini. ama tutan tahminlerinden sonra geldiğim kıvam bulunduğum yer için "yakın zamanda deprem olabilir" dese bir süre eve girmem.
  • bugünkü paylaşımına göre son iki yıldır almadığı kadar işaret aldığını, ege, marmara ve akdeniz'de şiddeti 4-6 arası değişen sekiz tane depremin yaklaştığını tahmin ediyor. marmara'daki tekirdağ ve yalova açıkları. tekirdağ açığına maksimum 4.8 olur demiş. ben gibi çürük binada oturanı o da korkutuyor.

paylaşım şurada
  • bu adam bişeyler biliyor ama tam bilmiyor. bazı depremleri nokta atışı şiddetiyle yeriyle bilirken bazılarını hiç tutturamıyor. bişeyleri çözmüş ama tam olarak çözememiş. inşallah yöntemi geliştirilirde deprem önceden tahmin edilebilen yağmur gibi bir doğa olayı olur.
  • tek eksiği anlaşılır ve net yazmaması.
  • ırak depremini tutturmuş facebook sayfası.

https://www.facebook.com/…868289&id=489749534386506
  • cuma, cumartesi, pazar günleri için önümüzdeki bu üç günde bingöl-bitlis-van üçgeninde 4,6 lık bir deprem beklediğini belirten kişi. bakalım tutturabilecek mi diye yazdım.

edit: herhangi bir deprem olmadı.
  • facebook sayfasında bugünkü çanakkale depreminden 45 dk kadar önce güney marmarada 4.6 civarında bir deprem beklediğini yazmıştır.

takip edilesi.
  • bu akşamki depremi ölçeği,olacağı yere kadar tahmin etti. takip etmek de fayda var.

facebook linki
  • son tahmininde nokta atışı yapmıştır.