• en kötüsü yatağında uyurken yakalanmak.
  • gündüz vakti herkes bir yerlerdeyken yakalanmak baya kötü. kim nerede bilmiyorsunuz ya da ulaşamıyorsunuz vs.

neyse bunların bir önemi yok, halkımız yine unuttu.
  • (bkz: asansör)

ayrıca; (bkz: deprem aninda olunabilecek en kotu yer)

bir de; (bkz: güzel türkçemiz)

ve son olarak; (bkz: aramaya inanmak)
  • bence depreme yakalanılan yerden daha önemli kısım ne yapacağını bilebilmek siz dışarıda da yakalansanız panik yaparsanız ortaya kaos zinciri çıkarırsınız bu daha büyük bir sorun önemli olan panik yapmadan binanıza güveniyorsanız ama gerçekten güveniyorsanız yaşam üçgeni pozisyonu almak ama güvenmiyorsanız çıkın durmayın bile hatta güveniyorsanız bile çıkmak daha mantıklı çünkü büyük istanbul depremi eldeki son bulgulara göre 7 üzeri bir şiddette olacak binanızın yıkılmaması zor bir ihtimal çıktıktan sonrada yanınızda kim varsa onları kontrol edin daha sonrasında zaten sokaklar dolup taşıcak 5.8'lik depremde bile esenyurt/beylikdüzü bölgesinde marketlere akın edildi kendi gözlerimle gördüm yiyecek temin edin güvenli bir alana geçin ve ulaşabiliyorsanız yakınlarınızı arayın çekmiyorsa interneti deneyin internet daha yığılmalara karşı dayanaklıdır ama yine de işe yaramayabilir tabi önceden deprem çantası hazırlayıp kıyafet, yiyecek, fener, pilli radyo, battaniye, ilk yardım kiti... koysanız sizin ve yakınlarınız için çok daha iyi olur
  • duşta veya tuvalette kesinlikle.
  • valide emri ile hayvan pazarından koyun alıp kestirdim.
    et doğramayı sevdiğim için bütün halde bıraktırdım.

neyse işte.

kış günü olduğu için koyun eti dinlensin diye balkona koydum.
    aradan 5 dk geçmeden sağlam bir deprem oldu.
    baktım hane halkı kapıya doğru koşuyor ama valide balkona doğru koşuyor.
    kadını yakalayıp dışarı çıkarttım.
    deprem ve artçı sarsıntılar bitince, validenin bana sorduğu tek soru eti sağlam yere koyup koyamadığım idi.
    evi kim s.ke.
    kadının derdi koyun.
    eve girdik. direkt balkona koştu.
    sevinçle içeri girip etin düşmediğini söyledi.
    sonrasında ise kadına az biraz ciğer sote yaptım da deprem korkusu geçti.
  • durum. o an da ailemden uzak olmaktan çok korkarım, her zaman sevdiklerimin güvenliğini düşünmüşümdür. gerisini doldurun işte.
  • benim dışarda ailemin evde olması
  • tuvalettir. yakalanmisligim da var.
    ne mi yaptim. hic bir sey olmamis gibi devam ettim.*
hesabın var mı? giriş yap