• 17 ağustos 1999 depreminin ardından getirilen deprem vergisi şuanda 20 yaşına bastı.

vergi ile alakalı detaylı bilgiler şu linkte mevcuttur. link

deprem vergisi ile alakalı son açıklama dönemin maliye bakanı mehmet şimşek'ten geldi ve kendisi deprem vergisinin başka kaynaklara aktarıldığını itiraf etti. link

2011 yılından beri ise vergilerle ve bu vergiler ile yapılan icraatlarla alakalı herhangi bir resmi bilgilendirme yapılmadı. ben bugünden itibaren hem farkındalık yaratmak hemde resmi kaynaklardan halen toplanmakta olan deprem vergisi ile alakalı resmi bir bilgilendirme almak için her gün bu başlığa yazmaya devam edeceğim. elbet birisi sesimizi duyacak, bir habere, bir videoya konu olacak yada bir yetkili bu başlığa denk gelecek.

bugün birinci gün, 26 eylül 2019 ''orta çaplı'' istanbul depreminin hemen sonrası.
  • haram zıkkım olsun.
  • ülke ekonomisi bu vaziyetteyken olası yıkıcı bir depreme çok daha zor şartlar ile karşı karşıya kalacağımız kesin. dibe vurmamız kaçınılmaz.
  • benimle birlikte her gün bu sayaca katılacağını belirten insanlar var. belki bir başlık yada bir mesaj pek bir şey değiştirmez ama sorgulamak açısından farklılık yaratır bu sebeple tüm mesajları ben de tek tek okuyorum.
  • ayakkabı kutusunda
  • çok güzel bir bina yaptık diye yazmaktan çekiniyorum. binanın adını veremem.
  • destek oluyorum.
  • (bkz: babacım)
  • o paralarla camii yapıldı ve içinde deprem olmasın diye dua ediliyor,cahil cahil konuşmayın.
  • yediler aslanım onu, biz zamanında dile getirdik bunun için de dayak yedik.
hesabın var mı? giriş yap