şükela:  tümü | bugün
 • sub pop'tan 28 ağustos'ta çıkacak, beach house'un 5. stüdyo albümü.

  1. levitation
  2. sparks
  3. space song
  4. beyond love
  5. 10 37 (10:37)
  6. ppp
  7. wildflower
  8. bluebird
  9. days of candy
 • "there is a place i want to take" diyerek daha ilk şarkıda bizi bilinmeyen yerlere davet eden dokuz parçalık beach house albümü. önceki albümleri bloom'a göre daha karmaşık ve dolaylı yollardan ilerliyorlar. melankoliyi elden bırakmadan kendi saflıklarına ulaşmak istemeye çalışmışlar. uykuya dalmadan önce dinlerseniz eğer, rüyanızda masallar aleminde gezebilirsiniz. özellikle space song ve ppp şarkılarına dikkat!
 • paste magazine'in hakkında "depression cherry doesn’t always have the emotional heft, or melodic impact, of their 2010 breakthrough teen dream or its follow-up, 2012’s bloom, but the duo’s knack for crafting thoughtful, enveloping songs makes their return more than welcome." dediği, beach house'un 2015 yılına denk gelen, taze albümü.

  albüm louisiana/bogalusa'da, 14 kasım 2014-ocak 2015 arasında kaydedilmiş.

  adının hakkını veriyor; depresyonun kekremsi varlığından kiraz gibi güzel bir tat almak - yani mutsuzluğu sevmek gibi. victoria legrand'ın ninni söylercesine bizi kaderimize razı ettiği kırk beş dakika. the 405 albümün bir masterpiece olmadığını söylemiş, haklı; ama çizgilerini bozmadan bizi mutsuzluğumuzda uçurmaları yetmez mi ? ben ne zaman bu grubu dinlesem aynı şeyi yaşıyorum; uzayın yalnızlığında -her nasılsa bütün fiziksel açmazlardan kurtulmuş şekilde- salınarak, her şeyin üzerine çıkarak dolaşıyormuşum gibi. yani içinde bulunulabilecek en derin yalızlık fakat (kayan yıldızlar, akanyıldızlar, meteorlar, karadelikler, cüce gezegenler ile birlikte) öyle şahane bir yerde ki insanı güzel üzüyor.

  ayrıca grubun kendisi albüm için şöyle demiş: "for us, depression cherry is a color, a place, a feeling, an energy… that describes the place you arrive as you move through the endlessly varied trips of existence…"

  not: benim albümde aklımı başımdan alan parça "beyond love" oldu; ayrıca space song ve wildflower da nefis.
 • sub pop'dan değil bella union'dan çıkmıştır. sub pop daha sonra dağıtım hakkını falan aldı ama oralara hiç girmeyelim.

hesabın var mı? giriş yap