• gelip yine kapıyı tık tıklayandır,
    acıdır..

acı..

insanlardan uzaklaşmak ne güzeldir, böyle anlarda.
  • herşey yalan bu sahi çeken bilir bu hali...
  • herşeyin -en-i yapılmış, neresinden baksan güçsüzlüğünü gören insanın başka çaresi yok, başaracak bişey kalmamış, ya infilak saatidir beynin, yahut bütün başarılarını elalemin bi anda dinamitleyecek bi formul, aynı yere çıkıyor ikiside biraz.
    ama bi de üçüncü yol var olmadık bi yerde olmadık bi şekilde kurtuluşa giden.
    bi arap kadını çoraplarımı çıkartıp ayaklarımı toprağa kafamı göğsüne bastırmıştı seneler önce, öyle kurtulmuştum. nasip deyip dinmek lazım..
  • depresyon, sinsidir. hep bir köşede bekler. bir çeşit şizofren haldir biraz da. orada olmadığını söyler herkes, ama sen bilirsin orada olduğunu.
    ya görmezlikten gelirsin ya da bunu başaramazsın.

görmezden gelmeye devam edilirse gider ve kuruyup yok olur gibi geliyor bazen, bazen de bazı şeyler yaşanmalı ki, bitebilsin diyorum.

zordur ve yaşamayanlar diğer her şeyde olduğu gibi hakkında hep ahkâm keserler.
    ve elbette, yaşamayan bilemez.
  • herşeyin çok gerçek olmasıdır. masalar, duvarlar bile çok daha gerçektir. somuttur. dokunursun. neden dokunursun? boşuna...
  • agir versiyonu ne bir bir tercih ne de bir yasam tarzidir.
    bi nevi ince hastalik, o kadar iste..
  • tavan arasındaki üzünç teyze.*
  • derin depresyon geçmişim ve deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim ki, depresyona bizzat balls deep girmenize rağmen bunun gerçek mi ayak mı olduğunu anlayamıyorsanız, kendinize şu testi uygulayın: bir şişenin üzerine vazelin sürdükten sonra şişeyi yere koyun ve pantolonunuzu çıkarın. yok lan böyle değil. çevrenizdeki insanlara anlatmak isteyip istememe durumunuzu düşünün. ergen depresyonu gibi vak'alarda aile olmasa da eşe-dosta derdinizi anlatma gereği hissedersiniz. işte o zaman rahatlıkla kendi kendinize ayak yaptığınızı söyleyebiliriz. çevrede kimseye anlatmak istemeyip, öneride bulunacak herkesi tekme ve yumruk manyağı etmek istiyorsanız, işte o zaman gerçekten depresyondasınız demektir. burada bir hususu daha belirtmek isterim ki, depresyonda yumruk faktörü çok önemlidir. bilgisayarınızı yumruklarsınız, duvarları yumruklarsınız, masayı yumruklarsınız, kapıları yumruklarsınız, çevrenizdeki her şeye bir tane gömmek istersiniz. hatta sokakta falan ellerinin üzerinde küçük küçük yaralar olan birini görürseniz, bilin ki ayak yapmıyordur, kesin depresyona girmiştir. ha tabii bu durumla antidepresan yoluyla baş etmeye çalışan insanlar biraz daha rahat ediyor olabilir ama antidepresan yazacak doktorun götüne de yumruğunuzu sokmak istiyorsanız, işte o zaman adamın karekökü olduğunuzu söylemek mümkündür.

neyse efendim, ben profesyonel değilim, buraya yazdıklarımı dikkate almayın ama birilerine derdinizi anlatma isteğiyle dolup taşıyorsanız, muhtemelen kendini kandıran bir ergensinizdir. intihar da böyle mesela. bugüne kadar intihar edecem yeaa diyen kimsenin intihar ettiği görülmemiştir. bir de intihar edeceğini söyleyip etrafın ilgisini çekmeye çalışan, aklınca yardım isteyen zavallılar vardır ki, onlar hakkında ne söylesek azdır. "ya et şu siktiğimin intiharını, ya da doğru odana seni orospu çocuğu" diye azarlayasım gelir bu ergen kardeşlerimizi. allah allah ben neye kızmışım böyle arkadaş ya?
hesabın var mı? giriş yap