şükela:  tümü | bugün
  • bir nevi kalkan gibi bir şey. dış dünyayla arana o süre boyunca mesafe koyduğu için mi bilinmez, insana kendini az da olsa güvende hissettiriyor bu rezil dönemde. belki de bir gün geçeceğini ve senin o sakalı kesip yeni bir başlangıç yapar gibi hissedeceğini hatırlattığı için falan. bilemedim.
  • bayan versiyonu için (bkz: depresyon kaşı). bir bayan arkadaşımda mevcut, neyseki sarı.
  • hiç bir şey yapmayarak, sizi depresyona sürükleyen şeylerden kurtulunabileceği düşüncesiyle olacak durumdur. uyunmaz, saç-sakal kesilmez, yemek yenilmez ama sürekli sigara, kahve ve alkol kullanımından da eksik olunmaz.

    o sakal sanki o duygusal olarak çöküşteki insanı simgelemektedir. ne zaman kesileceği hiç bir zaman bilinmez, sadece bir anda ''kesiyorum lan!'' dersiniz ve giderler. o sakal gittikçe de o eski sizi yeyip bitiren düşünceler de gider.
  • depresif ruh halim daha uzun sürmesine rağmen en fazla on gün dayanabildiğim, ortalama ömrü yedi gün olan sakaldır.
  • uzun sakalin onlenemez yukselisi itibariyle depresyonda olan kisiyi belirtme vasfini yitirmis sakal. daha once sinek kaydi takilan insan simdi modaya uymus olabilir yani.
    lakin “depresyon saci” tabirini uydurmama neden olan bir durum var ki sadece ileri kelligi deneyimleyen insanlarda gorulmekte olup, kisinin olumsuz duygu durumlarinda seyrettigini supheye yer birakmaksizin gozler onune sermektedir. kafasini muntazaman kazitan ya da sifira vurduran kel arkadasiniz 1 haftadir tras olmayip onden arkaya ayna, yanlarda cim adam formatinda bir sac sekliyle arzi endam ediyorsa ortamlarda, ivedilikle koluna girip meyhanenin yolunu tutunuz.