şükela:  tümü | bugün
 • yeni bir spor disiplinine başlamak.
 • depresyona girmektir... kaçan kovalanır arkadaşlar kovalanmak istemiyorsanız , depresyon size gireceğine siz depresyona girin ve onun kaçışını izleyin, budan daha etkili bir yöntem yok.
 • yöntem 1:
  antidepresan hap kullanıyorsanız bırakın.
  yöntem 2:
  doğa ile iç içe yaşayın. mutlaka ve mutlaka yürüyün...
  .
  .
  .
  yöntem 9999..:
  doğa ile iç içe yaşayın. mutlaka ve mutlaka yürüyün.

  beynimizi kontrol edebilmek gerçekten bizim elimizde.
 • çoğu zaman depresyonda değilim ama yaşadığım bazı döngülerden ötürü* depresyonun ve neşenin en üst noktalarına rahatlıkla tırmanabiliyorum.
  özellikle depresif dönemlerde beni tatmin edecek ve varoluşsal sorunlara cevap verecek kitap ve videolarla zaman geçirmeye başladım.
  canım istemese dahi bunu yapmak zorunda bıraktım kendimi.

  ve işte o videolardan biri. belki bilen vardır, kurzgesagt animasyonlarından biri. yaklaşık 10 dakikalık efsane bir anlatım var.

  https://www.youtube.com/watch?v=mbrqu0yoh14

  bir de videodan alıntıladığım birkaç cümleyi yazayım:

  "...hayatta tek bir şansın var ve bu korkutucu! ama aynı zamanda seni özgür kılıyor. eğer evren ısı kaybederek ölürse hayatınızdaki bütün utançlarınız kaybolacak, yaptığınız her hata sonunda önemsiz kalacak, yaptığınız her kötü şey geçersiz kalacak. eğer hayatımız yaşayacağımız tek şey ise o zaman önemli olan tek şey hayatımızdır. eğer evrenin prensipleri yoksa, önemli olan tek prensipler bizim belirlediklerimizdir. eğer evrenin amacı yoksa, bu amacı biz belirleriz. insanlar kesinlikle bir süre sonra yok olacaklar. ama yok olmadan önce, kendimizi ve etrafımızdaki dünyayı keşfetme şansımız var. duyguları yaşama olanağımız var. yemeği, kitapları, gün doğumlarını ve birbirimizle beraber yaşama olanağımız var. bu tarz şeyleri düşünüyor olmamız bile çok müthiş bir şey..."

  devamı ve daha iyileri videoda.
 • kısa vadede en iyi çözüm samimi arkadaşlarla geçirilen vakitler ilaç gibi gelir
 • depresyonun sebebini çözmenin en önemlilerinden biri olduğu yöntemlerdir.

  asıl herkesi uyarmak istediğim ve bizzat uzmanı olduğum konu ise depresyondan çıkmama yöntemleri:
  depresyondan uyuyarak çıkılmaz
  boş vererek çıkılmaz
  ağlayarak çıkılmaz
  kırıp dökerek çıkılmaz
  içine gömerek çıkılmaz
  ve hiçbir şey yaşanmamış gibi de
  bambaşka bir insan gibi de çıkılmaz.
 • düzenli olarak a haber ve trt haber izlemenin,sabah gazetesi okuyarak bunu pekiştirmenin pozitif bir etkisinin olduğunu geçen bir makalede okumuştum.
 • rutin.
 • maasin tamamini harcamak.
 • kafanızdaki vaktim yok, param yok, deli miyim ben yeeeaw gibi cahil cühela düşünceleri atmakla işe başlayacaksınız.
  düzenli olarak her hafta psikoterapiye gideceksiniz.
  depresyon kitap okumakla, google search yapmakla, kulaktan dolma bilgilere itibar etmekle geçmez. geçmediği gibi ağırlaşır, kronikleşir.
  seni bugüne getiren koşulları analiz et, elini taşın altına koy ve geçmişinle yüzleş. sonra otomatik olarak depresyondan çıkmaya başladığını, çıktığını farkedeceksin. bununla da kalmayıp yeniden depresyona girme olasılığı sağlayan etkenleri ortadan kaldırmış olacaksın. duygularını bastırmaktan vazgeçip onlarla teker teker yüzleşeceksin. başka yolu yok. depresyondan çıkma yöntemlerini araştırarak depresyondan çıkamazsın.