• depresyonun sebebini çözmenin en önemlilerinden biri olduğu yöntemlerdir.

asıl herkesi uyarmak istediğim ve bizzat uzmanı olduğum konu ise depresyondan çıkmama yöntemleri:
    depresyondan uyuyarak çıkılmaz
    boş vererek çıkılmaz
    ağlayarak çıkılmaz
    kırıp dökerek çıkılmaz
    içine gömerek çıkılmaz
    ve hiçbir şey yaşanmamış gibi de
    bambaşka bir insan gibi de çıkılmaz.
  • bu olaya girmenize sebep olan şartların ortadan kalkması en kısa yöntemdir bence . öbür türlü zor biraz. ama olabilirde
  • düzenli olarak a haber ve trt haber izlemenin,sabah gazetesi okuyarak bunu pekiştirmenin pozitif bir etkisinin olduğunu geçen bir makalede okumuştum.
  • rutin.
  • maasin tamamini harcamak.
  • kafanızdaki vaktim yok, param yok, deli miyim ben yeeeaw gibi cahil cühela düşünceleri atmakla işe başlayacaksınız.
    düzenli olarak her hafta psikoterapiye gideceksiniz.
    depresyon kitap okumakla, google search yapmakla, kulaktan dolma bilgilere itibar etmekle geçmez. geçmediği gibi ağırlaşır, kronikleşir.
    seni bugüne getiren koşulları analiz et, elini taşın altına koy ve geçmişinle yüzleş. sonra otomatik olarak depresyondan çıkmaya başladığını, çıktığını farkedeceksin. bununla da kalmayıp yeniden depresyona girme olasılığı sağlayan etkenleri ortadan kaldırmış olacaksın. duygularını bastırmaktan vazgeçip onlarla teker teker yüzleşeceksin. başka yolu yok. depresyondan çıkma yöntemlerini araştırarak depresyondan çıkamazsın.
  • 22-02 arası ossura ossura uyumak hergün...
  • sosyalleşmek.
  • depresyon derecesine bağlı bir durum ağır olmayan durumlarda sevilen aktiviteleri yaparak düzelebilirsin
  • sizi depresyona sokan sorunları çözerek ancak çıkabilirsiniz. unutmayın ilaçlar ile bir süre kaçabilirsiniz ama asla kurtulamazsınız.
hesabın var mı? giriş yap