şükela:  tümü | bugün
  • mütemadiyen gördüğüm yüksekliklerden aşağı bakıp düşünmek.

düşünmek de intihardır.
  • hava eksi bilmem kaç, her yerde kar... kimselerin geçmediği, tenha bir yerdeki ağacın altına uzanıp, donarak ölmeyi beklemek. kulakta tek şarkı. zuğaşi berepe'nin igzas'ı. diyecek ki kazım koyuncu;
    ''...düşündü
    gideyim
    mutlu etmedi bu dünya beni
    bulacak mıyım acaba
    bir yer
    ağrısız içine yatacağım
    bir toprak...''
  • depresyondayken sürekli bir şeyler yediğimden tek akıma gelen yöntem bir şeyler yiyerek intihar etmek olur genelde. onu da beceremem sürekli tıkınınca ağırlık yapar uykum gelir. uyuyup uyanınca da zaten depresyondan eser kalmaz.
  • peyami safa'nın mahşer adlı romanında baş karakterden bir çoğunu hissederek okuyabileceğiniz yöntemlerdir.
  • klimayı en düşük sıcaklığa getirip çırılçıplak karşısına yatmak suretiyle hipotermiye bağlı bir ölüm olabilir. "zaten depresyondayım, bari ölürken yüzüme bir tebessüm yerleşsin" düşüncesiyle kan yavaş yavaş sadece hayati organları besleyecek şekilde pompalanırken sessiz, acısız ve dahi mutlu bir ölüm olabilir bu.
  • mayo giyip gardolabın üstüne çıkarak önceden hazırlanmış zeminde tavana dik duran ekmek bıçağının üstüne bir yüzücü edasıyla yüz üstü atlamak.
  • 12.ben depresyondayken aklıma gelmişti. uyku ilacı ile bildiğin yatağa uzanıp uykuya dalarak ölmeyi düşündüm. gayet sıradan yani.. ha bir de mektup var. öyle düşünüyordum işte hapları içmeden mektup yazdım kafamdan. (buarada servisteyim) sonra hapları içip yatağa uzandım. bu arada bizimkiler de evden yeni çıkmışlar yani gelmeleri imkansız. derken irkildim serviste "ulen ne yapıyorum ben hemen eve biri dönsün ve beni bulsun daha ölemem"
  • ayak bileklerini kesmek. ne kadar işe yarar bilemiyorum tabi.
  • böyle çok çok yüksek bir binadan atlamak. mesela ikiz kuleler gibi. ama keşke atlayıp ölmesek. yani her intihar girişimi ölümle sonuçlanacak diye bir şey yok. bu yüzden paraşüt denemek istiyorum ama böyle denizin üstünde olandan.