şükela:  tümü | bugün soru sor
  • reynmen isimli youtuber'a ait şarkı.
  • ilk saatinde milyon izlenmeye sahip (bkz: reynmen) şarkısıdır. değişik bir havası var.
    derdim olsun şarkı sözleri arabesk türünde yazılmış. yusuf aktaş, kendi hikayesinde, gerçek zamanlı istatistiklere göre ilk saatte 1 milyon izlenmeye ulaşmıştır demiştir.
  • 5 saatte 4 milyon olmuş. youtube türkiye rekorunu kıracak.
  • klibinin youtube türkiyede 24 saatlik izlenme rekorunu kıracağı garanti olan güzel şarkı.

klipte anlatılmak istenen kaybetmekten en çok korktuğu şeyi kaybediyor, kendisini. şeklinde açıklamış.

umarım rekorları kırar.
  • kötü ses yoktur, auto tune kullanılmamış ses vardır.
    tanım: modern arabesk rap şarkısı.
  • içim arabesk rap'le doldu, daraldım.. buna demişler ki al hacı sözler müzik bu bi oku bakalım.. kanalda yayınlayalım.

kendisi eğlenceli adamdır, komiktir, güzel işler yapmıştır vs belki ama içine sinerek okuduysa, kendi de beğendiyse diyecek bir şey yok tabi.

müzisyen (ya da adayı) önce kendini tatmin etmelidir, sonra ürününü istediği gibi vitrinine koyar..

enstrüman ve altyapı miksajı iyi, lakin auto tune bir tutam fazla olmuş ve vokal şarkı balansının biraz altında kalmış. muhakkak youtube'un da yediği frekanslar vardı ama bir tutam daha yukarıda bir mastering olması iyi olacaktı.
  • reynmen bana kalırsa iyi bir youtuber. ürettiği içerikler birbirini tekrar etmiyor ve gerçekten samimi olduğunu hissediyorsunuz bir işi yaptığında. kendisini takip edenler bilir zaten sürekli şarkı söylüyor. biraz dejenere bir okuma tarzı var ama en başından beri söylediğimiz bir şey var; birçok şarkıcıdan daha iyi bir sesi olduğu gerçek. o yüzden ben uzun zamandır bir şarkı çıkarsa da dinlesek diyordum. o yüzden şarkı çıktığında spotifya abandım. çok kereler arka arkaya dinledim. çok tarzım olmasa da sevdim.

ama bugün klibi izleyeyim dedim. iki tane adam var. aynı kişiler. biri diğerini öldürüyor. her şey çok güzel. dağ başı, kar almış yürümüş. ama sonra bakıyorum bir kurt çıkıyor. sonra bir helikopter enkazı arkada görünüyor vs imgeler kafamda birleşti. ya dedim bu çocuk gidip muhsin yazıcıoğlu için şarkı yapmamıştır herhalde dedim. sonra reynmen'in sivaslı olduğu geldi aklıma. yani ne diyebilirim ki? tercihtir elbette. ama beni irite etti. ne gerek var? şimdi şarkıyı dinlerken fikrim o projeksiyondan kodluyor şarkıyı, o yüzden ilgim, sevgim azaldı şarkıya da reynmene de. her şey bitmiş de bir bu kalmış gibi sanki.
  • başıma bir şey gelmeyecekse beğendiğim parçadır, kulağıma hoş geldi.

tanım:asla bir rap şarkısı değildir, reynmen'de rapçi değildir ve olamaz da zaten. heves etmiş yapmış alıcısına hayırlı olsun,emeği geçen herkesin eline sağlık.
  • şarkı kötü, sözleri güzel.
    reynmen iyi, son dönemdeki kafası kötü. ekşi sözlük kapatılsın falan geç bu işleri büyü biraz reymen.
    sonuç : o güzel kişiliğini göz önünde bulundurarak dibine kadar başarılı.