şükela:  tümü | bugün
  • her sorununu kendi başına çözmeye çalışmış insandır. hayata karşı dimdik durduğunu ve asla yıkılmayacağını düşünür. asla güçsüz
    görünmek istemez.
    ancak sevinçler paylaşıldıkça çoğalırken, sıkıntılar paylaşıldıkça azalmaktadır.
  • çünkü benim derdime dert bile denmez. dert değil ama nedir? ben bile anlayamadım, canımı yakan nedir anlayamadım. çıkış yolu bulamamak belkide , dert edindiğim şeyler hayati olmasa da çözümleri de yok. çaba göstersem de bir adım ileriye gidemiyorum. gerçeklerin farkında oluşum yakıyor canımı. bunu kime anlatsam anlar ki?

yetmezmiş gibi varlığımı oluşturan en önemli dertlerim basitleşir, anlamsızlaşır. insanlığımı hissettiren hüzünlerimin bile birer ilüzyon olduğunu yüzüme vuracak bir kişiye daha ihtiyacım yok.
  • belki de anlatılabilir bir dert değildir.
  • baktım derdin bile sidiğini yarıştırıyorlar, at dedim içine at at at. çünkü insanlar, onlara anlattığımız dertlerimize "ulan seninki de dert mi be" demeye can atıyorlar. evet ulan evet, en büyük dert sizin. bir tek sizin sokaklarınız çıkmaz. bu dünyanın kahrını çilesini vallahi bi' siz çekiyorsunuz!
  • derdimi dostuma anlatmam üzülür ,düşmanıma anlatmam sevinir ... bazen ekşiye içimi döküyorum ama burda da densiz ve hadsizler gelip mesaj atıyor...içime atmaktan hasta olacağım , ondan korkuyorum ...
  • başkalarının derdini öğrendikçe kendini karşılaştırıp mutlu olabilir.
  • kan tükürüp kızılcık şerbeti içtim demek karakter olmuş. ne yaparsın be sözlük.
  • yanlış yapan insan. çok yıpranan, dertleriyle tek başına uğraşmaktan erken çöken insandır.
  • gerek yok paylaşın.
    bir vakit bir dost "içimde kalıp kanser olacağına götümde konser olsun" demişti. o gün bugündür.. yok lan vazgeçtim her bokunuzu da anlatmayın bence.
  • fiziksel bir derdin yoksa hastalık , yaralanma gibi, derdini paylaşsan da değişen bir durum yoktur. çözmek istediğin şeyleri kendin bulup çözmelisin. bu durumun kendine çok fazla fayda sağlamayacağını düşünen insandır.