• lenfoma ve lösemi başlangıcı olan bir yaşında bir bebeğin ve çaresiz babasının bahsi geçti bugün bir ortamda. hala etkisinden çıkamadım. adaletini siktiğimin dünyası.

allah kimseye böyle büyük dert vermesin de, hepimizin "derdini sikeyim" denilecek dertlerimiz olsun, o sorun değil.
  • artık her bokun altında görmekten gına geldi yemin ediyorum.

kodumun malı, neyi konuşacağız lan ? küresel ısınma, tükenen kaynaklar, ne bileyim manyetik tersinme üzerine mi yazılacak ille ? gerçi git o başlıklara kesin orada da malın biri böyle demiştir.

- lan iran nükleer silah geliştiriyor siz burada gezi parkı muhabbeti yapıyosunuz.
    - lan ülke ayaklanmış siz burada şike tartışması yapıyosunuz.
    - lan bütün ligde şike var siz burada fair play tartışıyosunuz.

mal herif, esas senin ben algını sikeyim.
  • içecek su bulmak hayatlarının en büyük sevinci olan afrikalı çocukların hepimizin dertleri için söyleyeceği söz.

(bkz: bakış açısı)
  • içten söylendiğinde bence dünyanın en güzel küfürü.

dertlerim kalktıkça şaha, brazzers'taki kel adam gelip sikse. ohşş.
  • çoğu zaman gerizekalı dedektörü laf. niye mi? ulan zaten hiç gereği olmadığı halde gelişmiş beyinle donanmış olarak önceden belirlenmiş bir amacı olmadan kendi amaçlarımızı belirleyerek yaşıyoruz. bunu diyen adam sanki açlığa nasıl çare bulurum diye düşünüyor da milletin düşündüklerini küçük görmeye kalkıyor. bre de lama, her insanın farklı farklı, küçük büyük mevzuları düşünüp durmasından doğal ne var. sen 7/24 varoluşunun sırrının mı peşindesin? ki dediğim gibi öyle bir sır yok.
    hayatın her döenminde, hatta günün farklı saatlerinde farklı farklı dertleriniz olabilir. derdinizi sikmeyin, çoğalır. önemseyin. yapmamanız şey görmezden gelmeye çalışmaktır. önemserken yapmamanız gereken şey ise, gündelik hayatınızı olumsuz etkilemesine izin vermektir.
    henüz hiç tecrübe etmediğim büyük bir dert var diye, içinde bulunduğun somut ve gerçek bir durumu önemsiz görmek mantıklı mı geliyor size?
  • butonunu beklediğimiz söz öbeği
  • bir ben var benden içeri, durup durup bunu söylüyor bana. kendi derdimi bile ciddiye alamayacaksam neyi ciddiye alıcam ulan ben?
hesabın var mı? giriş yap