şükela:  tümü | bugün
 • grey's anatomy'de patrick dempsey tarafından canlandırılan karakterin adı, nam-ı diğer dr. mcdreamy
 • (bkz: jack shephard)
 • öyle bir güzel ve masum hem de sever bakışlı bir adam ki,
  çocuk beyniyle hareket ettirip,
  "madem gercegi yok,ekranin disina tutup cikaramiyorum ben ekranin icine girip yanina gideyim,sevsin beni" istegi uyandiriyor bazen.

  hani ne kadar pislik yaparsa yapsin sizi ne kadar uzerse uzsun bir ozur dilemesi,o bile degil bir bakisiyla affedeceginiz erkekler vardir ya, işte öyle.

  (bkz: aşık olunan dizi karakterleri) *
 • grey's anatomy dizisinin zannımca senarist tarafından pek sevilmeyen karakteri.--- spoiler ---

  zira önce evli olduğu sonra ilgi arsızı olduğu sonra da sevgilisinin kız kardeşine sarkabileceği ortaya çıkmıştır.ne yapacağını bilmemesi, ne yapacağını bilse nasıl yapacağını bilmemesi ,hepsini bilse bildiğinden emin olmaması da cabasıdır .fakat senaristi daha kızdırmış olacak ki dizinin hali hazırda yayınlanmakta olan 4.sezonunun 4.cü bölümünde meredith grey 'e (başrolde ki kadın oyuncu) özetle
  "seninle evlenmek ,çocuk yapmak, birlikte yaşlanmak ve 110 yaşında kollarında ölmek istiyorum " vs. dedikten sonra yine özetle "sen evliliğe hazır olana kadar senden istediklerimi verecek başka birini bulursam (ki kasıt kız kardeştir) meredith falan tanımam " demiş ; dumur etmiştir.
  --- spoiler ---
 • the clash hayranı, her daim kafası karışık doktor. ayrıca dizide en fazla lakabı olan karakterde kendisi sanırım. internleri kendisiyle ilgili konuşurken her dakika yeni bir nickname duymak mümkün..

  (bkz: mcdreamy)
  (bkz: mcmarried)
  (bkz: mcguilty)
  (bkz: mcbastard)
 • gülümsemesi ve bakışlarıyla insanı kendine çeken yaratık
 • seattle grace hastanesinin bir diğer karizmatik doktoru olan richard webber'e kısmen pislik yaparak elde ettiği cerrahi şefliği pozisyonunun hakkını veremeyen doktordur kendileri.

  --- spoiler ---

  webber son bölümde kendisine güzel bir ayar çekmektedir, ama anlayana. derek, vietnam kaçkını doktor hunt ile webber arasında bir seçim yapmak zorunda kalınca hunt'ı seçer. webber'a göre bu seçim objektif bilimsel kriterlere dayanmamaktadır, derek, kendi stiline uygun olduğu için hunt'ın planına sempati duymuş ve onu seçmiştir. ama ameliyat sırasında hunt'ın planının işe yaramadığı ortaya çıkmış ve hunt webber'den yardım istemiştir.
  günün sonunda derek webber'i tebrik ederken ayarı yemiştir. bu ayar yaklaşık olarak şu şekilde gerçekleşmektedir:

  rw:seni anlıyorum derek. yeni işin çok zor.
  ds: evet öyle. ve ben de henüz bu işi iyi yapamıyorum (pis pis sırıtarak).
  rw: hayır, yapamıyorsun (son derece ciddi). senin işin cerrahları idare etmek. işin, insanları işleri kendi yapmak istedikleri şekilde yapmaları için desteklemek, senin istediğin şekilde yapmaya zorlamak değil. bunu yapmak için ise vizyon gerekir. ve bu sende yok, derek.
  ds: hadi ama, benim için söyleyebileceğin güzel bir iki şey de vardır (laubalileşerek).
  rw: cevap vermez. arkası dönük bir şekilde merdivenden aşağı inerken sağ elini hayır yok anlamında sallar (karizmatik).
  ds: hiç mi yok? (karizma magmaya yaklaştı).

  --- spoiler ---

  eskiden sevimli bir karakter olan derek şimdilerde bence iğrençlikte dördüncü boyutu yakalamaya çalışmaktadır. dizi karakteri de olsa webber gibi bir doktoru ezmeye çalışan şımarık laubali bir adamdan hazzedemiyorum arkadaş. insanların hatalarını yakalayıp -webber'in yeniden içmeye başlaması- bu hataları abartıp başkalarının sırtına basa basa yükselmeyi meşru gösteren, bunun "tatlı bir mesleki rekabet" (derek'in sözleriyle) olduğunu ileri süren insanlık dışı yaklaşımı kabul edemiyorum.
 • (bkz: mcdreary)
 • --- spoiler ---

  bugun yayinlanan bolumde olmesiyle uzuntuye bogulmus durumdayim. dizideki en sevdigim karakteri olduren shonda rhimes'in dogru karar verdigini dusunmuyorum. bir kadin herkesi mi oldurur ya? lexie, mark, o'malley ve simdi de bas adam, derek...
  --- spoiler ---