şükela:  tümü | bugün
  • yarım bırakılmaya mahkum poğaçadır.
  • bunun padişahı her gün sınırlı sayıda olarak dikilitaş'taki mr cookies'te yapılmaktadır. sabah erken gidilip sıcağı da denk getirilirse iş çığrından çıkar, demedi demeyin.
  • bunun iş yerinde - iş yeri annesi - tarafından sıcacık yapılıp akşam çayıyla çalışanlara servis edildiğinde, çalışanların mutluluk puanı +300'le seviye atlamaktadır. ve bunu her hafta düzenli olarak yapan iş yerleri de vardır. (bkz: igoa)
  • aslı börekte nefis yapılan poğaçadır. olsa da yesek.
  • tai'de staj yaparken her sabah itinayla yediğim poğaça. beş sene olmuştur ama. bi de frambuazlı bişi vardı o da güzeldi.
  • "mis gibi sade poğaçayı nasıl yenilemez hale getirebilirim?" diye düşünenlerin poğaçaya dereotu ve peynir ekleyerek düşüncelerini başarıya ulaştırdıkları poğaçadır efenim.
  • söylesi ayıp bu akşam üstü yaptım bunlardan. ilk denememdi ve sahiden başarılı oldu. öyle dedi yiyenler yani.

tarif vereyim de yapmak isteyenlere bi faidem olsun;
    malzemeler; un, az tuz, az şeker, az mahlep, 150 gr margarin, bir çay bağdağı süt (tamamen yağsızından kullandım), bir çay bardağı sıvı yağ, bir yumurta sarısı, kabartma tozu, ezilmiş beyaz peynir, ince kıyılmış dereotu. üstüne çörek otu ve yumurta akı.

ben una bir kaç kaşık kepek de ekledim.

tüm malzemeleri un, peynir ve ot hariç mikserler çırptım. sonra un ve peynirli otu ekledim. bi güzel yoğurdum.
    şekil verip yağlı kağıda dizdim. üstüne yumurta akı ve çörek otu ekledim.
    önceden 180 derecede ısıtılmış fırında 20-25 dak. pişirdim. misler gibi oldu.

ikisine kalp şekli verdim. biri bana biri aşkıma <3