şükela:  tümü | bugün
  • huylandığım, sevemediğim direksiyon tipidir. bir hayvanın ölü derisine dokunmak ne bileyim canımı sıkıyor. vites topuzu da öyle... hele bir de deri döşeme olayı var ki konuşmak istemiyorum.
  • yıllardır standart donanım olamamış hede.
  • sıkıntı yok çoğu suni deridir.

    über zeki otomobil üreticileri maliyet kısacağız diye nerden kısacaklarını şaşırdılar. yahu arkadaş suni deri terletir. adamlar direksiyonu ve koltuğu suni deriden üretiyorlar. elin de sırtında ter içerisinde kalıyor yazın.

    bu olayda işime gelen bir nokta var kumaş koltuklu modeli daha ucuza alıyorum ve daha konforlu oluyor terletmediği için. tabi ki en güzeli parayı bastırıp orjinal deri+koltuk soğutmalı almak. ancak bu kombinasyon da çoğu zaman 3 segmentinin altındaki araçlarda olmuyor, e segmentinde bile orjinal deri+koltuk soğutmaya ciddi opsiyon bedelleri ödüyorsunuz.

    direksiyon için ise kumaş koltuk gibi kolay kaçış yok. çoğu modelde mecburen suni deri almak zorundasınız, opsiyon listesinde de bu işe çözüm çoğu zaman yok. alcantara kaplatmak, ya da orjinal deri ile kaplatmak tek çözüm gibi şu anda.