şükela:  tümü | bugün
 • ilerde bitmex'in yerini almasını temenni ettiğim bitcoin vadeli işlemler borsası. 50 kaldıraca kadar işlem yapılabiliyor. bitmex'in yediği haltları ucuca eklesek burdan şeysel adalarına yol yapar *. umarım deribit yavaş yavaş bitmex'in yerini alır.
  kayıt için (refli)
 • 2 seneyi aşkın süredir aktif olarak çalışan hollanda merkezli bitcoin future işlemler borsası.

  bitmex'in ceo'su arthur hayes'in ukalaca 'gelin şeysel adaları'nda bizi dava edin edebiliyorsanız..' sözlerinden sonra, piyasayı neredeyse kendi botlarıyla yönlendirmesi, bakım yapıyoruz ayaklarına çoğunluğun rekt olmasına sebep olmasıyla kendinden bıktırdı, tiksindirdi. yabancılar başta olmak üzere bitmex'den deribit'e doğru bir kayış söz konusu sanki. deribit'in hacmi son günlerde artmış gözüküyor, 2 senedir piyasada olmalarına rağmen reklamı az yapıldığı için kıymeti bilinmedi sanırım.

  yakında adından daha çok bahsedeceğiz sanırım. fee'ler şimdilik bitmex'den daha uygun, 1 kontrat 10$ değerinde ve max kaldıraç 50x. bitmex gibi testnet'i de mevcut.
  (bkz: https://test.deribit.com/)

  refli kayıt linki
  not: refli linkler üzerinden kaydolan yeni kullanıcılar ilk 6 ay boyunca tüm işlemlerinden %10 indirim alıyor. (bkz: affiliate program)

  bitmex ile kıyaslama için güzel bir flood hazırlanmış ilgilenenlerin okumasını tavsiye ederim.
 • layout v3.0'a geçtiğinde popülaritesi daha da artabilecek olan, 100x kaldıraçlı bitcoin borsası.