• sözleri ali çınar şiiridir. tedirgin albümünde yer alır.
  • kanser hastalarina dinletilmemesi gereken sarki. duymasin, bilmesinler.
  • loopa alınmaması tavsiye edilen şarkı.

(bkz: kendimden biliyorum)
  • bir kere dinleyip geçilemeyen şarkılardan. kendini defalarca dinlettirir.
    sadece sözleri bile kederlendirir insanı. ahmet kaya'nın müziğiyle, sesiyle birleşince adamı duman eder.

o nasıl bir sözdür, nasıl bir söyleyiştir: "kıyamaz gözüm gözlerine."
  • bazen çok leniyorum ben. öyle böyle değil ama. canım rakı masasında başını şişirebileceğim bir dost, bir de haydari istiyor. bazen sanki tüm dünya el ele vermiş beni hasretliğimde boğmak istiyor. sevdiğimi özlüyorum, çok özlüyorum. bazen. bazen işte. bu bazenlerin nihayetinde, zaafım olan en bi güzel adamın sesi içimde dolaşmaya başlıyor. ama nedense bu şarkıyı söylüyor. nedense.

ah benim güzel ahmet abim. ben kendimi oyalıyordum ne güzel. ne vardı yine aklımı çelecek, kederime kapatacak? özlediğimi zaten biliyorum. günlerin gitgide daha karardığını zaten görüyorum. niye yüzüme vuruyorsun? niye?

"her şey çok güzel olacak" umudumu karartan şarkı. ahmet abimin çektiği ahın boğazımı yaktığı şarkı.

"yağamaz gözüm ellerine."
    - artık çık gel. gidelim. gidelim. o zaman bu kadar canımı yakmaz bu şarkı, yakamaz. hem gözlerim bulutlanır da yağmak isterse ellerin olur yanıbaşında. akan damlaları yakalar ellerin. o an işte gökkuşağı görünür, bize. hadi. çık gel. gidelim. varsın elim ellerine. -

masanın başında, rakının kokusuna bile maruz kalmadan, sarhoş olmuşçasına sayıklatan şarkı.
    şarkı. yersen.
  • ali çınar'ın yazdığı sözler keşke daha fazla albümde olsaydı dedirten şarkı. tedirgin albümünün diğer albümlerden farkı diğer albümlerde hep bi umut veren şarkı olur, hatta ahmet kaya şarkılarının çoğu umut verir ama bu albüm tamamen kül etmeyi hedeflemiş herhalde iyi de başarmış bunu maalesef. layla var demeyin o sayılmaz.
  • o nasıl bir ah cekmektir ahmet kaya ?
  • senelerdir diğer şarkılarının gölgesinde kalmasına, pek kişi tarafından bilinmemesine inanılmaz şaşırdığım ahmet kaya şarkısı. dinleyeni dağıtma dalında adeta bir capolavoro.
  • ne zaman dinlesem gece 3-5 nöbetinde bulurum kendimi. cigaranın alevi öyle aydınlatır ki yüzümü, nöbet kulesinde sabah açtı sanarsın uzaktan baksan! mırıldana mırıldana az sabah etmedim geceleri. yle leziz öyle güzel bir şarkı.
  • zamanında gülden karaböcek'in de yorumladığı ahmet kaya şarkısı.

https://www.youtube.com/watch?v=m_hobbbxbhw

derin bir ah çektin içim yandi
    kiyamaz gözüm gözlerine
    rüyalarimdan gelip geçersin
    varamaz elim ellerine
    tren yolunda raylar uzar
    uzar da nereye gider
    ay'a gider, suya gider ,yola gider, yar gider
    benim de basima gelenler adami kanser eder
    benim de basima gelenler insani kanser eder

derin ah çektin içim yandi
    dayanmaz gönlüm hasretine
    arzularimdan gelip geçersin
    yaslanmaz basim dizlerine
    gurbet olunca yollar uzar
    uzar da nere gider
    daga gider, tasa gider, aska gider, yar gider
    benim de basima gelenler insani kanser eder

derin bir ah çektin içim yandi
    yetismez ömrüm gençligine
    son nefesimden gelip geçersin
    yagamaz gözüm ellerine
    daragacinda ipler uzar
    uzar da nere gider
    cana gider, kana gider, sona gider, yar gider
    benim de basima gelenler insani kanser eder.
hesabın var mı? giriş yap