• derin devlet diye bir şeyin var olduğunu düşünenler öyle bir şeyin var olmasını umanlardır.

ulan sen ortadoğu'daki kişi başı geliri 10 bin dolar bile olmayan bir ülkesin. senin her yerin derin olsa ne olur. şaka gibi. bu tipler aynı zamanda salalım üstelerine bordo berelileri bir gece ansızın 82 new york 83 moskova 84 pekin kafasını yaşayan tiplerdir.

saman ithal eden ülkede derin devlet diye bir şeyin olduğu düşünmek çok farklı bir kafa. derin devlet değildir o karadenizli mafya falandır. derin devlet olsa duramazsın.
  • (bkz: burjuvazi)
  • çalıştığım şirketteki fransız menajerimin "deep state" oluşumlarını araştırmaya başladığını söyleyip, bu oluşumun ilk defa türkiye'de ortaya çıktığını ve adının türkçe "derin devlet" olduğunu söylemesiyle dumura uğradığım oluşum.

düşünsenize biri karşınıza geçiyor, "what do you know about derin devlet? " diyor, ilk siz bulmuşsunuz diyor. nereden araştırdı tam bilmiyorum ama, yok ya biz bulmamışızdır diyemedim, doğrudur bizde vardı öyle şeyler artık var mı bilmiyorum diyebildim.

milletin karşısında düştüğümüz duruma bak. derin devletinizi 6222 ben.
  • esittir babam
  • türkiye'nin eksen kaymasında tamamen bu oluşumun parmağı olduğunu düşünmekteyim.tabi ki elimde hiç bir kanıt bulunmamakta.
  • derinler arası siyasal çatışma. derinsel mekanizma, derinsel strateji, derin diplomasi, derin hukuki statü, derin vizyon ve misyon, mutlak gizlilik, ilkesellik...
  • türkiye'de milli dd olmasaydı eğer 2016 yılında iç savaşa girmiş olurduk. bir üstteki yazarın da dediği gibi ülkedeki eksen kayması milli dd kaynaklıdır. milli dd ülkeyi avrasya'ya kaydırıyor. bir bildikleri vardır elbet.
  • muhtemelen bizdeki karşılığı fethullahci terör örgütü olan oluşum. bunca yılların faili meçhul cinayetlerin şüphelisi. devleti ele geçir, her türlü hukuksuzluğu yap kendi hukukuna göre. böyle yaşadısi yapılanmaların önüne geçebilmek için tek ve tek adres var: demokrasi.
  • küçüklüğümde mafya dizileri izlerken derin devlet ile de ilgili senaryolar olurdu. ben nedense hep derin devlet içerisinde olmayı ve görev almayı isterdim.

evet arkadaşlar zor bir çocukluk geçirmişim kabul ediyorum :)
hesabın var mı? giriş yap