şükela:  tümü | bugün
  • annelerin, babaannelerin derin dondurucuda sakladığı ilginç şeylerdir. artık mantı, fasulye vs normaldir. lakin kimileri vardır ki kek hamuru saklar. kimileri dolma sarar koyar. karpuz saklayanı bile bulunur, kışın canı çekerse diye.
  • (bkz: dolma içi)
  • (bkz: kan kurdu).
  • bazen insanı hayalkırıklığına sevkeden şeylerdir. kakaolu,vişneli dondurma beklerken anne tarafından dondurma kabına zulalanan köfte,balık vb dondurulmuş yiyeceklerle karşılaşmak insanı derin düşüncelere daldırır*

(bkz: buzluktaki dondurma kabından çıkanlar)
  • (bkz: para)
  • içinde jel olan göz dinlendirme bandı. yıllardır koyduğum yerde duruyor. kıymaların, tavukların durduğu ortamdan çıkarıp, gözüme takamıyorum bir türlü.. elim varmıyor !
  • ince kadın çorabı. önceden dondurunca kaçmıyormuş diyorlar.
  • annemin bel fıtığı ameliyatı sırasında alınan parçalar. bi kaba koymuşlar, dolapta duruyor. ben de haftalardır sanıyorum ki günü gelince laboratuvara vereceğiz, ne bileyim tahlil mahlil bi şeyler yapılacak. ne zaman buzluğu açsam iğrenç minik parçalarla dolu bi kap görmek zorunda mıyam? en son bugün sordum, allah aşkına dolapta fıtık kabı bekletmemizin nedeni ne baba dedim, o da bilmiyormuş. haftalardır dolapta fıtık parçaları duruyor ve kimse nedenini bilmiyor, bir allah'ın kulu da çöpe atmamış.

düşünsene, her gün dolabı açıyorsun "yav bunun burada işi ne" deyip kapağı kapatıyorsun, çöpe atmak aklına gelmiyor. çünkü evdeki herkes onun bir işe yarayacağını düşünmüş. işte modern insanın en büyük eksikliği olan iletişim...

çöpe attım.