• muhalif insanları vatan hainliği ile suçlayan, kendisine gelen eleştirilere "hainlerin işi, komplo bunlar" gibi laflar söyleyen şu andaki türkiye'nin özeti olan bir tatlı su kurnazıdır.
  • ben bir soru sordum diye beni engelleyen twitter fenomeni :))))

yalniz nasil cengaverleri varsa, birakin olumsuz yorumu, elestirinin e'sinde veya sorgulamak cin yapilan bir cumlede bile dolusup ana avrat sovuyorlar.

cok ilginc bir durum. yukarida birisi de yazmis, surekli bir vatan millet sakarya durumu var. her cumle insaallah la bitiyor.

ulkede o kadar detayli ve dogru temel analiz yapan ustadlar varken, teknosa analizi beni koparmistir. teknosa'mi kaldi ulkede, saka gibi. kac magza kapatmis son 5 senede, ne kadar kar etmis. ama yok, bu arkadaslarin hedefleri buyuk, yollari uzun.

fix laflari da bunlar. biz uzun vadeciyiz gunluk al satla isimiz olmaz, yolumuz uzun, 500 olmadan satmam. ev almadan satmam, arabami degistimeden satmam.

cok borsadan anliyorlarmis gibi bir de surekli mal topluyorlar, keriz silkeliyorlar, acikcilar dusuruyor gibi bos bos yorum yapiyorlar.

bence psikolojik acidan incelenmesi gereken bir durum. borsaya binlerce yeni ky kazandirdigi dogru, ama bakalim hepsi ev alabilecek mi, cekirdeklerimizi aldik seyrediyoruz.

36 ay vadeyle durdugunu iddia eden takipcilerine selamlar olsun. dikkat edin de yalniz arada secim filan oldugu donemde bist toz dumanken hisseler patlamasin.
  • derin sahtekarın dardl nasıl operasyon yaptıgını kısaca anlatayım.. 8 ay once hısseyı 1 tl cıvarında alıyor kasım ayında 1.60-1.70 bandında hısseyı soran müridlerine hisseyi kötüleyip dardl uzagım diyor...sıg hisse sonucta başka türlü piyasadan lot toplanmaz, ocak sonu hısse 3-4 tl bandına gelıyor hısseyı bebek hısse ılan edıyor. çine konserve satıcak,yakın izleme pazarından çıkıcak diyor, tamamen yalan biraz borsa bilen en az 2 sene yip. çıkamıycağını bilir. hısse 7-8 tl bandına gelıyor. teorik eşleşmelerde sahtekarlık yapıp mılletın kucagına bırakmak ısterken spk yakalıyor...(yanlız tuhaf olan adam vatan mıllet sakarya diyor; sonrada devletin kurumu spk yı kötülüyor, :) müridleride hala alkış tutuyor )
  • batık, son 7 dönemdir zarar açıklamış, özsermayesi ekside olan teknosa hissesini çok başarılı bir şekilde pazarlarken sitesinde yaptığı muhteşem teknosa analizi ile dosta düşmana analiz nasıl yapılırın dersini veren koca yürekli adam.*

özellikle analizin son kısmı vay anasını dedirtmiştir.*
  • bu herifin bir milyonu olabilme ihtimali bile ülkenin amerika'dan da büyük fırsatlar ülkesi olduğunun delilidir.

tavuk beyinli insanlar milyoner olabiliyor ülkemde.

koyun olduktan sonra güden çok olur. herif ceza yemiş; hala "ispatlamazsan şerefsizsin." tadında açıklamalar yapıyor ve inanın takipçilerinin yarısı hala inanıyor bu kolpaya. ulan koca spk -ki spk denen kuruluş o kadar olaylara göz yuman bir kuruluş ve aslında buna mecbur- sen allah kitap ümmet millet ayakları eşliğinde "ben bu hisseye canımı veririm." derken satış girdiğini ifşa etmiş, tespit etmiş. daha ne açıklama yapsın spk? twitter paylaşımının ekran görüntüsünü alıp aynı zaman diliminde borsa işlemini atıp "al ulan yapraaam!" mı desin? daha nasıl ispat edecek senin gariban, saftirik, açgözlü küçük yatırımcıları silktiğini? al, tut dememişin ama "bu hisse ömürlük hisse. ben kısa vadeci değilim, kısa vadeciler çeksin gitsin, ben bu hisseye güveniyorum." diye yağlayıp cilalayıp hemen ardından elinden çıkarman ne demek oluyor.

al, tut dememiş... laf ebeliği yapıyor tavukçu.
  • ben yıllardır piyasaları takip ederim. mühendis olmama rağmen gidip işletme okudum açıktan daha sonra bir dünya kitap ondan sonra ufak ufak al sat yaptım 2 sene önce ben bu savaşa hazırım dedim ve elimde ki parayı 9 katına çıkardım.

daha sonra çevremde ki insanlar bana tüyo ver var mı bir şey alak demeye başladı.

hepsine şunu dedim eğer dostluğunu akrabalığını bitirmek istiyorsan yatırım tavsiyesi ver. çok zorlayan olursa onlara yatırım fonlarını anlatıyorum çok çok zorlarlarsa paralarını alıp güvendiğim firmaların yatırım fonuna atıyorum sonra onların takibi derken saçımı beyazlatıyorum kimseden bir gram komisyon almadım maksat mutlu olsunlar.

şimdi bu insanlarda ikiye ayrılmaya başladı gelip bana şu hisse var tavan tavan gidiyor onu alsana diyorlar neden diye sorduğumda abi az kazanıyoruz resmi faizden daha fazla kazanmış az diyor istiyor ki parası ikiye üçe katlansın ne alsa altın olsun.

işte çevrende bulunan çoğu insan böyle elinde avucunda ne var ne yoksa sağdan soldan duyduğu kağıtlara giriyorlar ondan sonra sosyal medya ağlama duvarına dönüyor.

bu derin hisse gibi adamlar da bu durumu çok güzel çözmüş. abi adamın cvsini aradım. ne okumuş nerede çalışmış hani her hisseye hikayesi var diyor yaa bu adamın hikayesi yok. hikayesi olmayan adama güveniyorlar.

sonuç ne mi oluyor işte bunun gibi insanlar iş bilmeyen hırslı kişilerin parasını çarpıp kaçıyor. uzun vadede borsa gibi ciddi kurum gazinoya dönüyor ve herkes kaybediyor.

şimdi ceza almış 1 milyon kadar bence bu adamın nereden baksan 10 milyondan fazla parası vardır. 1 milyon sarsmaz bile.

bir kaç sene sonra yeni bir hesap açar veya telegramda bir hesap açar milleti tokatlamaya devam eder.

burayı okuyan bir küçük yatırımcı varsa tavsiyem.

paranın dini, imanı, vatanı yoktur. o yüzden kimseye güvenmeyin.

yatırımdan anlamıyorsanız bu heyecanlara girmeyin
  • kısa yoldan para kazanmaya çalışan salakların parasını inek gibi sağan şerefsiz manipulator. sonunda spk uyanmış günaydın.
  • 10-12 adet bist 100 de yer alan hisselerin 100k takipçiyle beraber küçük yatırımcı ölçütünde reklamını yapar günümüz borsasında ve enteresan tarafı takipçileri adamı borsa uzmanı zannetmekte. birisi bu adama borsa maymunu teorisinden bahsetse iyi olur.
    tanım: koyunun olmadığı günümüz borsasındaki abdurrahman çelebidir.
    sıkı takipçisiyim ve gülerek izlerim kendisini, bıyıklarından terazinin hangi tarafında olduğu nettir bol kazançlar kıpss
  • twitter hesabının da kapatılması gerekir. işlediği suç ve aldığı cezayı dikkate alırsak ve akabinde halen inkar etmesini eklersek, davranışlarını yani insanları kandırmaya hatta dolandırmaya devam edeceği aşikar. dolandırıcı kelimesi hukuki olarak araştırma sonucu kanaat getirilmiştir, benim düşüncem değil!

tekrar hatırlatmak isterim, bu şahıs şu hisseleri almanız gerekiyor diye algı yaratıp, peşinden elindeki o hisseleri çıkartmış ve insanları zarara uğratmıştır. bir çok insan bu durum karşısında yorum olarak, almasaydı insanlar diyebilir. hırsızın hiç mi suçu yok?!
    verilen cezanın miktarı 1 milyon türk lirasından fazlası. kazancını siz düşünün!
    aynı organizasyonun büyüğünü rtalb ve glryh hisselerinde de görüyoruz. biraz daha araştırma yapsanız, çok fazlası tespit edilir. mevzu birilerinin para kaybetmesinden fazlası. bist dünya borsalarında önemli bir yeri bulunmakta. sen böylesine değerli bir pazarı gerekli şekilde koruyamazsan, yabancı yatırımcının işlem yapmasını sağlayamazsın!

not: bu adam vatanını milletini çok sevdiğini sık sık ifade eder, türk bayrağı emojisiyle!
  • spk nihayet bu arkadaşa hak ettiği cezayı verdi.
    ancak twitter'da kurduğu düzeni daha iyi anlamak için biraz geçmişe gitmek gerekiyor.

2018 yılında derinhisse henüz twitter'da yokken, twitter'ın bilindik 2 ismi tarafından twitter borsa camiasında reklamı yapılmaya başlandı.

bu isimlerden ilki adem ayan.
    görsel

diğer isim ise tuzcu lakabıyla tanınan bülent sümer.
    görsel

asıl adı önder olmasına rağmen, gördüğünüz gibi derinhisse o günlerde tuncay ismiyle tanıtılıyordu.
    kendisi twitter'da yoktu ama yazıları sürekli bu iki isim tarafından paylaşılıyor, enteresan bir gizem oluşturuluyordu.

kimdi bu derinhisse tuncay?
    bazen bay makas, bazen derin analiz, bazen de tuncay. son haliyle derinhisse.

yazıları anlatım bozukluğu ve imla hatalarıyla dolu olan bu olağanüstü borsacı, neden twitter'da kendi hesabıyla yazmak yerine yazılarını bol takipçili 2 borsa üstadına paylaştırıyordu?
    yaratılan bu gizemin sebebi neydi?
    bu pr çalışmasından adem ayan ve bülent sümer'in çıkarı ne olabilirdi?
    galiba acemi borsacıların hayır duasını almaktı, başka ne olabilir?

yaratılan bu gizemli karakter artık yeterli kitleyi yaratmış olacak ki, nihayet lansmanı yapılıyor.

ve ardından bum!
    twitter'a gelişiyle birlikte çok kısa bir zaman dilimi içinde on binlerce borsacı tarafından takip edilen biri haline geldi. sadece 2 yıl içinde 180 bine yakın takipçiye ulaştı.
    (180 bin takipçili bir borsa üstadı, borsa hakkında hiçbir şey bilmese dahi, yazdığı hisseyi o kitle sayesinde rahatlıkla yükseltebilir. ama konumuz bu değil)

sürekli alakalı alakasız gazete haberleri paylaşan;
    ingilizce dahi bilmediği halde dünya ekonomisiyle ilgili ahkam kesen;
    merkez bankalarına bile akıl verme alicenaplığı gösteren;
    şehit haberleri paylaşarak vatan sevgisi kanalından girip güven kazanan bu memleket ve devlet aşığı üstadın, spk tarafından piyasa dolandırıcılığıyla suçlanması trajikomiktir.

böylesine vatansever bir üstat nasıl böylesi aşağılık bir suçla itham edilebilirdi?
    takipçiler kırgın, takipçiler kızgın.
    ancak derinhisse daha da kızgın.

"her şartta yerli ve yabancı yatırımcının eşit olmasını isteyen bana ceza gelmesi çok manidar !"

nasıl yani?
    spk'yı neyle itham ediyorsunuz sayın derinhisse?
    sizin gibi bir devlet aşığının, devletin en saygın kurumlarından birini böyle ithamlarla zan altında bırakması hoş değil.
    umarım spk gereken aksiyonları alır.

geçmiş olsun.

ekleme: sağolsun bir yazar arkadaş uyardı, derinhisse'nin reklamını yapan en önemli üstadı unutmuşum.
    bugünlerde borsayı bir türlü düşüremediği için artık twitter'a mesafeli olan ünlü üstat taner genek de az emek vermemişti.
    görsel
    görsel
hesabın var mı? giriş yap