şükela:  tümü | bugün
 • 5 nisan'da piyasaya çıkacak yeni bir tarih dergisi.
  albayraklar grubu'nun çıkardığı derginin yayın yönetmeni mustafa armağan olacakmış.

  http://derintarih.com/
 • tarih dergisi ama yeterince popüler değil. bu türden dergilerin genel okuyucuya hitap etmesi için, magazinel tarih konularına daha fazla eğilmesi lazım.
 • ilk sayısı ile benden okkalı bir geçer not almış dergi.
  dolu dolu bir sayı olmuş. ilgi çeken, arşivlik konular, alanında uzman yazarlar, ufuk açıcı değerlendirmeler...
  önemli bir boşluğu dolduracağa benziyor.
 • fiyatı 8 tl olan dergi.

  halil inalcık, semavi eyice, şükrü hanioğlu, ismail kara gibi yazarları okumak için değer de derginin yaklaşık 23 sayfasına
  yayılmış okkalı reklamları görünce, 8 tl fazla gibi geldi gözüme.

  derin tarih, bildiklerimiz tarih olacak derken kar amacı gütmemeyi(!) unutmuş.
 • dili ağır, seçtiği konuların çoğu ideolojik, osmanlıcı, mustafa kemal karşıtı bir tarih dergisi. incelemek için haziran sayısını satın aldım ancak beni kazanamadı. eğer ntv tarih'le karşılaştırılacaksa, şöyle bir karşılaştırma yapabilirim: ntv tarih, lionel messi'yse; derin tarih, sabri sarıoğlu'dur.
 • genel yayın yönetmeni, zaman gazetesi yazarı olan tarih dergisi.
 • malum araştırmacı tarihçilik bilimsel olduğu için caiz değil. caiz olanı ntv tarihten kotarma hakkaniyetçi bir tarih tarih dergisi.

  kör göze sokulmaya çalışılan ideolojik inceleme konuları üç aşağı beş yukarı şu kıvamda:

  eski bir atasözümüz; at yalanı s.kim inananı
 • haziran sayısının geniş bir kısmı, ibadete açılması görüşünün savunulduğu ayasofya dosyasına ayrılmış yeni tarih dergisi.

  bu dosyadaki yazılardan birinde bediüzzaman'ın referans gösterilmesi ve ayasofya'nın ibadete açılması görüşünün kimi zaman kişi ve isimler doğrudan zikredilerek, sert şekilde savunuluyor olması, derginin nesnel tarih anlayışına sahip olup olmadığını sorgulatıyor.

  bunun haricinde, daha "doğulu" konulara ilgi duyanlar ilgi çekici olabilecek bir yayın.
 • ''tüm bildikleriniz tarih olacak'' sloganıyla yola çıkmış tarih dergisi. anlaşılan bilinen her şeye itiraz edecekler sanırım. hatta yakın zamanda da sırf farklı olabilmek, okuyucu çekmek için tarihin de bokunu çıkarırlar tahminimce.
  hangi bilgilerine güvenip de böyle bir dergi çıkarmışlar anlamak çok güç. nesin yani sen adam? tüm bu tarihi bilgileri alt üst edecek ne biliyorsun?
  zaten genel yayın yönetmeni mustafa armağan da son derece itici, sultan abdülhamit'le kafayı bozmuş, kendisine tarihçi demesine rağmen tek ilgi alanı osmanlı tarihi olan, geri kalan her şeyi kötüleyen tuhaf bir isim. bir el atmadığı dergi işi kalmıştı. ona da el attı.
  derin tarih deyip de tarihin suyunu çıkarmasalar bari.
 • muhafazakar kesimin osmanlı hayranlığını pompalamak amacıyla çıkardığı arkasında sağlam sermaye olduğu için tiraj ve bütçe sıkıntısı çekmeyecek subjektif tarih yayını.