• gözümün altındaki 2. kırışığı fark ettikten (birer tane vardı da ezelden beri) ve güldüğümde tam göz kenarlarımda yol yol çıkan ve bir süre izi kalan (sabah uyandığımda yok mesela, gülmem gerek önce) çizgileri gördüğümde; bir asgari maaşın 1/3'ünü yatırmaya karar verdiğim getirisi uzun vadeli yatırım. krem yani.

intensive eye care adı verilen krem, böyle hafif ve şu an var olan kırışıklıklarıma hiç bir etkisi yok aslen; ama gelecekte olmaması konusunda bir garantisi olmasa da yenilerinin oluşmayacağı konusunda en azından umudum var. gerçekten sürüldüğü alanda gün boyu ipeksi bir etki yaratıyor, yağlanmadan parlamadan. bunun dışında total eye caregöz altı morlukları için daha iyi.

hedefim (ve isteğim) üç beş yıl sonra şu entryi "tam bir mucize, tanrının eli, bin tl olsa alırım, kim bulduysa çoluğu çocuğu yedi sülalesi ihya olsun" şeklinde editlemek.

edit büdüt: 5 yıl geçmedi ama 2 aylık bir yorum gireyim istedim. cidden krem düzenli kullanıldığında (sabah akşam, çok minimini olmak üzere) göz kenarlarında o ilk başta bahsettiğim "güldükten sonra yol yol oluyor izi kalıyor" olayını baya hafifletti. nemli olduğu için o iz çıkmıyor da olabilir ama ben şu an baya büyük bir kuruntudan kurtulmuş hissediyorum kendimi. mis. o 15 ml'lik tüp de bi 3 ay daha gider diye düşünüyorum şimdilik, bu performans ile.
  • kozmetik dükkanında büyümüş zilyon ürün denemiş biri olarak söylüyorum,

şimdiye kadar gördüğüm cilde en iyi gelen , en uyum sağlayan ve en faydalı cilt bakım ürünüdür

ötesi yok
  • burun kenarlarında kızarıklık, pullanma ve kaşında pullanma olanlar ya da cildinde pürüz pütür olanlar dikkatle dinlesin!
    dermalogica daily microfoliant adında peelingi mevcut bu markanın. ürün esasında size cilt lekelerini minimuma indirgemeyi, pürüzsüzleştirmeyi vadediyor. yaklaşık 2 aydır kullanıyorum cildimde oluşan güneş lekelerine pek bir etkisi olmadı henüz ona bir yorum yapamayacağım. fakat hayatımın ürünü oldu.
    ben senelerdir mevsim geçişlerinde başta söylediğim gibi kızarıklık, pullanma, kaşıntı, kırmızılı beyazlı tuhaf bir cilde sahip oluyordum. hassas ve ürünlerden genelde kötü etkilenen bir cilde sahibim. ne yazıkki kullandığım ürünler cildimdeki bu tuhaf problemime çare olamamıştı. uzun araştırmalar sonucu bu yüksek fiyatlı ürünü inceledim ve sonunda gözümü karartıp aldım. şu an cildim pürüzsüz, pullanma sıfır, kızarıklıklarım geçti. bunu ilk yıkamada hissedeceksiniz eğer alırsanız. ben başta inanmamıştım ama resmen ilk yıkamada suratımı ellediğimde yumuşacıktı. allah bu ürünü yapandan razı olsun. cildimi çok güzel yatıştırdı. fiyat yüksek ama aylara bölerseniz hakkediyor aslında. peeling dediğime bakmayın çizmiyor cildinizi ve günlük kullanılabilir. yaklaşık 5 -6 ay kullanmış insanlar bir kutusunu. sanki daha fazla bile kullanılır gibi geldi.
    benim gibi problemli, karma, mevsim geçişlerinde coşan bir cildiniz varsa hemen alın. yıllar önce biri de bana nokta atışı gibi böyle bir tavsiyede bulunsun isterdim. esas istediğim ciltte oluşan güneş lekelerimin rengini açmadı ama daha büyük faydasını gördüm. bir sürü marka denedim sadece yatıştıran cildimi bu peeling oldu. herkesin cildi farklı ama ben bunun tüm ciltlere uygun olduğunu en azından en sorunlu benim bile cildime uyduysa herkese uyabileceğini düşünüyorum.
  • daily microfoliant adlı günlük peelingi hayatımın bir numarası olan marka.
  • 4 ürün için bir asgari ücret ödendiği için bütçe dostu(!) marka.
  • temizleyici urunlerinin aylarca kullanildigi, bundan dolayı ay hesabina vuruldugunda aslinda pek te cep yakmayan cilt bakimi konusunda soz sahibi firma.

asiri hassas, cevre etkenlerine duyarli, her seye tepki veren ciltler icin soothing protection spray, barrier repair, gentle soothing booster gibi kaliteli urunleri olan vardir.
  • total eye care adlı mucize göz altı kremini üreten kozmetik markası. en doğru ürün için uzman tavsiyesi alınmalıdır.
  • doğru ürünü bulursanız cildinize hakikaten çok iyi gelecek olan markadır. bütçenizi biraz zorlar fakat ürünlerinin uzun ömürlü ve kaliteli olması nedeniyle bu fiyat farkını görmeden gelirsiniz. özellikle daily microfoliant isimli bir günlük peelingi var ki yüzünüzü yıkadığınız az farkını anlarsınız. yine de peeling olması nedeniyle her gün kullanmamanızda fayda vardır.
  • bazı ürünlerinin ikamesi olmayan cilt bakım ürünleri markasıdır tamam ama bazıları da olmazsa olmaz değildir- özellikle fiyatları bu kadar uçmuşken. eskiden precleanse , special cleansing gel sürekli aldığım ürünleriydi fakat fiyatlarının üssel olarak artışıyla birlikte precleanse -ki kendisi su ile temas edince süt görünümü alan bir makyaj temizleme yağıdır - yerine simple makyaj temizleme yağını almaya başladım. sonra erborian makyaj temizleme yağı derken aynı işi yapan ama neredeyse dörtte bir fiyata satılan ürünlerle de gayet mutluyum. special cleansing gel de aynı hesap. bir zamanlar 100 liraya aldığım ve 5 ay rahatça kullanabildiğim yüz temizleme jeli 390 lira olunca kuş mu konduruyor sanki bu hissiyatıyla farklı markalara yöneldim. ama daily microfoliant başka bir hikaye. hem kuş konduruyor hem de ikamesi yok. evet aynı şekilde toz ürünler satan firmalar var ama etkisi aynı değil; hatta yanından bile geçmiyor. güncel fiyatı 655 lira olsa da her gün kullanımıyla 6-7 ay kadar rahatça gidiyor.
  • kendilerinin active moist isimli bir urunu var. yaklasik 5 senedir kullaniyorum. fazlasiyla tavsiye ederim.
hesabın var mı? giriş yap