şükela:  tümü | bugün
 • dermaroller ile aynı mantıkta, deriye dikey şeklinde çalışan ve epidermise en az hasar veren tedavi modeli.

  dermaroller ile dermapen karşılaştırma videosu

  dermaroller iğnesi cilde girdikten sonra silindir şeklide olup dönerek ilerlediği için iğnenin ucu sabitlenip iğnenin kök kısmı cildi yararak epidermiste ciddi travma oluşturmaktadır. dermapen cilde dikey olarak girdiği için epidermiste geniş yaralar oluşturmayıp, daha fazla iğne girdiği için de iyileşme ve kollajen üretimi daha fazla olmaktadır. amerika'daki doktorların hemen hepsi artık dermapen kullanımına geçmiş durumda.

  dermapen'de tedaviden fayda çok iyi olsa bile derin izlerde mucizeler beklememek gerekir. fakat belli bir tedaviden ve düzenli olarak yaptırdıktan sonra aynada dibine girilip bakılan yaralar normal hayatta karşıdaki insan tarafından fark edilmeyebiliyor. bunlar kullanıcı görüşleri.

  uzmanlar tarafından optimal tedavi için 6 ay boyunca ayda 1 olarak yapılması tavsiye ediliyor. mümkün mertebe kışın yapılmalı. yazın yapılacaksa şayet sadece güneş kremi ile koruma yetmemekte. aynı zamanda şapka kullanarak ve yüzü sürekli gölgede bırakarak dikkat edilmeli.

  yapıldıktan 12 saat sonra güneş kremi sürülmemeli. çünkü emilim fazla olduğu için yüzümüze yararlı maddeler yerine güneş kremi emdirmeyi istemeyiz. bu yüzden tedaviyi mümkünse akşama doğru yapılmalı. gündüz yaptırmak durumundaysanız şayet yazın yapılmamaya dikkat edilmeli. tedaviden sonra yüz 10 gün boyunca güneş kremleri ve şapka vs. ile güneşten korunmalıdır. yaklaşık iyileşme dönemleri de göz önüne alınaraktan 1 hafta kadar yüzde kızarıklık ve minimal kabuklar oluşması normaldir. eğer küçük iğne uzunluğu ile yapılacaksa bu iyileşme süresi çok daha kısa olmaktadır.

  dermapen uygulamasından sonra prp, mezoterapi veya farklı türde bakım maskeleri uygulanabilir. bu bakım maskelerinin uygulanması şart olmayıp uygulama durumunda kişiye göre yarar sağlama oranları değişebilir.

  dermapen cihazlarının fiyatları 400 tl den başlayıp 1500 tl'ye kadar çıkabilmektedir. (aliexpress üzerinde tahmin edeceğiniz gibi fiyatlar çok daha ucuz.)

  her uygulamadan önce enfeksiyon riski açısından yeni iğneler kullanılmalı.

  işlemden önce bazı kliniklerde hyaluronik asit uygulaması yapılmakta ve cildin daha canlı ve dolgun görünmesi sağlanmaktadır.

  kliniklerde ortalama seans fiyatları 300 tldir. uygulamadan önce anestezi kremi ile cilt bir süre uyuşturulur daha sonra uygulanacak bölge genişliğine göre ortalama yüz bölgesine 10-15 dk arasında işlem uygulanır.

  işlem sonrası uygulanan maskeler iyileşme sürecine kişiye göre farklılıklar göstererek katkıda bulunmaktadır. fakat uygulanan maskelere göre işlem fiyatları da değişmektedir. bir prp uygulaması ortalama 300-400 tl civarıdır.

  burada zamanında çok büyük nodülokistik akne çıkarıp çok derin skarlara sahip olan birinin 3 seans yaptırdığı dermapen uygulaması var. görüldüğü gibi çok derin izlerde tek başına dermapen uygulaması bir mucize değil. üstelik böylesine derin izlerde tek başına dermapen uygulamasının minimum 8 seans yapılması gerekir. her dermapen uygulamasından sonra da c vitamini, hyaluronik asit, prp, mozeterapi gibi destek tedavileri uygulanırsa başarı oranı artar.

  tek başına dermapen tedavisi yerine karma tedavilerin uygulanması daha iyi sonuç verir. mesela derin izleriniz varsa önce yağ dolgu enjeksiyonu daha sonra dermapen, tca ve retinoik asit kombine tedavileri uygulanabilir.

  bu araştırmada skarlara subsizyon, 1.5mm dermaroller, 0.5 retionik asit ve %15 tca uygulanmış. tedavi süresi kısa tutulduğundan bu kadar tedavide cildin tepkisini azaltmak için topikal olarak kortizon kremleri de sürülmüş. tabi siz hiç kortizon sürmeden eğer düşük dozlarda yapıyorsanız 2 hafta aralıklarla, yüksek dozlarda yapıyorsanız 1 ay aralıklarla dermapen ve tca uygulaması yaptırabilirsiniz. bu arada cildi sürekli nemlendirmek ve yaz kış demeden, dışarı çıkmasak bile güneş kremi sürülmesi gerekir.

  derin izleriniz varsa önceliğiniz iyi bir klinikte subsizyon yaptırmak olmalı.
 • istanbul’da yaptıracak iyi bir hastane aradığım uygulamadır. bilen yeşillendirirse süper olur.

  not: güzellik merkezlerine genel olarak güvenmiyorum.
 • simdilik 2 seans ozon tedavisi ile birlikte yaptırdığım tedavi. bugün de ozon tedsvisi var yine. iyileşme hafif basladı.

  tedavi güzel ve etkili ancak çok acı verici. dayanmakta çok zorlanıyorum. yüzüme krem sürdüğü halde gözyaslarım yüzümü yakıyor nerdeyse. kan da cabası. 0.5 iğne ile basladı, 20 dakika sonra 1 numaralı iğne ile yapıldı, o sırada koptum ben. sonra ki zamanda 2 numaraya çıkaracağız diyor, ne yapacağımı bilmiyorum.

  sonuç olarak çok iyi ama bir o kadar da acılı.

  bugünün editi: ozon pek acıtmıyor, sadece hafif bir yanık kokusu gibi bir koku geliyor sanki. genel hatları ile iyi. yüzüm bu kadar az seansta bu kadar gelisme gösterdi, hayretler içerisindeyim. klinik bu iste tuzlu ama bayağı iyi. bir de kullanmam gereken kremler çok çok pahalı. bu da sıkıntı tabi. kullandığım marka" image".

  edit 2: dün 2. seans bitti. seviye 1.5 - 2 arasıydı. canım inanılmaz yandı ama dayandım, geçen ki seanstan daha çok kızardı yüzüm ve biraz ödem oldu. normal olduğunu söylediler, bepanthen plus ve medicasol u 2 akşamda bir sürmem gerekiyor. skar izlerim gözle görülür yok olmalar başladı ciddi anlamda, sadece sağ yanağımdaki beze kaldı. onu da ara ozon tedavisi ile bayağı küçülttüler. genel olarak oldukça iyi.

  edit3: 3. seans 2 hafta önce ve 4. seans dün bitti. menstruasyon zamanına denk geldiği için inanılmaz derecede can yaktı çığlık atacak raddeye gelince devam edemedik. 10 nisan a randevu aldım. sevgili kadınlar acı eşiğiniz yüksek olabilir ama siz siz olun menstruasyon zamanı gitmeyin derim. minik minik sivilcelenmeler var zamandan kaynaklı, onlar için de image marka bir sivilce kurutucu verdi. çıktığı an sürüyorsun ve kurutuyor. onun dışında yüzüm kıpkırmızı ve balon gibi ödemli. umarım yarın geçer.

  editson: hala mesajlar geliyor, toplu bir cevap vermek istedim. seanslar biteli 6 ay oluyor. ve memnunum sonuçtan. elbette ufak tefek sıkıntılar var ama genel hatlarıyla inanılmaz bir iyileşme ve düzelme gösterdi. herkesin benim gibi problemleri olmuş mudur bilemem ama ben ağır vakaydım ve %90 oranında iyileşme sağladım. bu nedenle tavsiye edebilirim. ama en iyisi kendi seçtiğiniz kliniğe gittiğinizde doktorunuza ya da estetisyenize hangi tedavinin doğru olacağını sormak. çünkü dermapen bakım çeşidi olsa da bir nevi tedavi de. gideceğiniz mekanı seçmeniz önemli ve tedavi - krem için ödeyeceğiniz parayı gözden çıkarmanız lazım. ucuz diye her yere gitmeyin. isim soran çok var, acıbadem akasya, linaworld klinik adı.
 • bugün yaptırdım. yüzüm her bakanın dönüp tekrar bakacağı kadar kırmızı. bir kadının güzelleşmek için neler yapabileceğinin güzel özeti dermapen
 • 3 gün önce 2. seansı yaptırdım. toplam 6 seans yapılacak. yaptırma amacım, yaşla beraber azalan kollajeni yenilemek, yüzümdeki lekeleri gidermek ve ince kırışıklıkları azaltmak.

  işlem öncesi lokal anestezik bir krem tüm yüze sürülüp, ağız ve gözleri açıkta bıracakacak şekilde streç film ile kaplanıp 15-20dk kadar bekleniyor. sonra cilt temizlenip işlem başlıyor. ucunda minik iğneler bulunan cihaz, göz çevresi ve dudaklar hariç tüm yüze dik olarak uygulanıyor. tüm ciltte minik delikler açılıyor. sonra cilt için seçilen maddeler sürülüp masajla yediriliyor. bu işlem bir kere daha tekrarlanıyor. en son cihaz sirküler olarak ciltte dolalaştırıyor ve devamında yine bir takım karışımlar daha sürülüyor. ilk seansta aman bu muymuş acı diye düşünmüştüm. sadece dudak üstüm azıcık acımıştı. 2. seansta çok acıttı. 4 seans daha nasıl olacak endişeliyim.

  yüz kızarıyor, hafif ödem oluşuyor ve birkaç gün sonra deri pul pul dökülüyor. 2. seans sonrası göz altlarımda öncekine göre daha fazla ödem oluştu. işlem sonrası yoğun nemlendirici ve mutlaka en az 50 faktör güneş koruyucusu kullanmak lazım. güneşten korumak çok önemli diye özellikle vurguladılar.

  daha az acıtan ilk seans sonrası cildim daha iyi görünüyordu. şu anda göz altlarımda hala ödem var, geçince daha güzel olacak eminim.

  bir de dermapen, botoksun ömrünü 2 hafta kısaltıyormuş. o yüzden botoks da planlanıyorsa tüm seanslar bittikten sonra yaptırılabilir.

  9 mart editi: göz altlarımdaki ödem tamamen geçti. cildim oldukça gergin ve daha homojen renk görünümü mevcut. ayın 13'ünde 3. seansımı yaptıracağım.

  13 mart'ta 3. seansımı yaptırdım. bu sefer çok acımadı. göz altlarımdaki ödem daha az oldu ve 3. gün cildim pul pul dökülmeye başladı. dökülmeler bittikten sonraki parlaklık ve gerginlik hissi şahane.

  30 nisan'da 6. seansımı tamamladım ve bitti. cildim gerildi, parladı, lekeler kesinlikle çok azaldı. bir de sigara bokunu bırakabilsem şahane olacak ama...
 • ciltteki renk eşitsizliği dışında bir sorununuz varsa gitmeyin. ben 5 seans yaptırdım ve gözeneklere ya da sivilce izlerine iyi gelmediğini bizzat gözlemledim. karbon peeling deneyeceğim, güzellik salonlarına servet dökmekten bıktım cidden, işe yarayan çözümü olan yeşillendirsin pls.

  bunun etkisini dermaroller ile evde kendiniz yaparsınız, gitmeyin.
 • asosyal olduğunuz bir dönemde yaptırmanız tavsiye edilir, zira o suratla ilk bir kaç gün insan içine çıkamıyorsunuz benden söylemesi.
 • işlem anestezi uygulandığı için pek ağrılı acılı olmasa da işlem bittikten ve anestezinin etkisi geçtikten sonra ağrı/acı oluyor. dermapen uygulaması sonrasında evde de bakım yapmak şart, bu yüzden zahmetli bir uygulama.

  kesinlikle dermatolog tarafından yapılmalı!
 • bunun kalemini aldım ben, kendim evde yapıyorum ve çok memnunum. dışarda doktorda yaptırdığımda ne biçim bir uyuşturucu krem kullandılarsa artık hiç işe yaramadı, acıdan ciğerim söküldü. hem de bastıra bastıra yapıyorlar şaka gibi, resmen uygulamayı bilen bilmeyen herkes yapıyor. aldım kendime uyuşturucu krem güzelinden, dezenfekte etmek için alkollü temizleyici aldım eczaneden, bir de hyaluronik asit aldım uygulama esnasında kullanmak üzere. o kadar memnunum ki, çile çekmişim resmen dışarda. kendim yaparken hiç acı çekmiyorum.

  sorular üzerine edit:

  ürün bu:
  dr. pen ultima a6 electric wireless professional skincare kit including 2 cartridges (12 pin & 36 pin) amazon link

  uygularken kullandıklarım:

  temizlemek için: eczaneden alkol bazlı bir dezenfektan ve gazlı bez
  hyaluronik: skinceuticals hydrating b5 30ml
  uyuşturucu krem: numb master

  bu da nasıl yapıldığını anlatan bir video
 • yuzumdeki scarlar icin yaptirdigim tedavi. alleaahim boyle bir aci yok. scarlarin uzerindeki uygulama uyusturulmasina ragmen cok aciyor. geri kalan yerler ya acimadi ya da alistim bilmiyirum. ıslemden sonra gunese cikmamak lazim.

  ayrica supplementlarla mutlaka desteklenmelidir;

  -sabah 50 faktorlu gunes kremi
  -su bazli nemlendirici. bioderma sebium hydra gibi
  -200mg coq10
  -600mg alpha lipoic acid

  -gun icinde 1000mg ester c
  -400 iu e vitamini

  -aksam 2 adet 950mg omega 3

  sigara icmek iyilesmeyi yavaslatiyor.
  rafine seker ve hamur zaten yemeyin
  bol su icin

  evet...