şükela:  tümü | bugün
 • cilt bozukluklarının (kırışık, hiperpigmentasyon, çatlaklar, akne izi, yanık izi vs) tedavisinde kullanılan, üzerinde milimetrik iğneler olan bir rulo şeklindeki alet. ayrıca saçlı deride de saç dökülmesi tedavisinde kullanılıyormuş. profesyonel kullanım ve ev kullanımı için farklı çeşitleri mevcutmuş, tabi ki ev kullanımı için olanlar fazla etkili değilmiş çünkü iğnelerin boyları daha kısaymış. bunların amacı sürülen krem ve merhemlerin cildin alt katmanlarına daha iyi nüfuz etmesini sağlamakmış. profesyonel kullanımda ise, cildin en alt tabakasına etki edip, özellikle akne skarları konusunda fraksiyonel lazerle aynı sonuca ulaştırdığını söylüyor dermatologlar. mantık şu; iğneler ciltte ince kanallar açıyor, bunlar yara olarak görülemeyecek kadar küçük boyutlu olsalar da, cilt bunları yine de yara olarak algılıyor ve o bölgenin iyileşmesi için ekstra kolajen doku üretip oraya gönderiyor ve sonuç olarak bu ekstra kolajen cildi iyileştiriyor, bozuklukları gideriyor, gençleştiriyor, sıkılaştırıyor vs. farklı sorunlar için farklı boyutlarda iğnelere sahip birkaç modeli var. acısı biraz fazla oluyormuş -ki dermatolog yapmadan önce o bölgeyi uyuşturduklarını söyledi. bir de güneşli zamanlarda yapılmaması gerekiyormuş çünkü iz bırakırmış, kasım aylarında başlamak en iyisiymiş. 6 hafta gibi aralıklarla yapılıyormuş, yani yılda 3 seans olabiliyormuş. dermaroller bu aleti üreten firmalardan biri, internetteki araştırmadan anladığım kadarıyla özellikle amerika'da bir sürü farklı markalar türemiş, bayağı da yaygınmış. son olarak, website adresini de verelim:

  http://www.dermaroller.de/
 • üzerinde saç teli kalınlığında mm'lik iğneler bulunduran, silindir aparat.

  iğne boyutları 2mmye kadar çıkabiliryor. düzenli kullanım sonrası kellik, akne izleri, kırışıklık çatlak, selülit gibi deformasyonları yok ediyor.

  ucuz ve evde dahi uygulanabilen kolay bir yöntem. tek yapmanız gereken iğneleri cildinize uyguladıktan hemen sonra kolojen yapımını hızlandırıcı bir merhemi cildize masajla yedirmek.

  dermaroll ya da dermaroller yazıp araştırın, şaşıracaksınız. ben yöntemi keşfetmekte geciktim siz gecikmeyin. evde yapmaya cesaret edemeyenler de cilt doktorlarında da yaptırabilirler.
 • çatlaklar konusunda işe yarıyorsa bu alet hemen temin edicem*.zira fazla kilo alıp vermeden dolayı göbeğimde akarsu vadileri oluşmuş durumda.
 • (bkz: kaşağı)
 • yeni çıkan 192 iğne yerine, 540 titanyum iğne kullanan modelleri daha etkilidir.
 • dayanamayıp gittigidiyor'dan ztgs marka ve modelini aldığım alet. pek çin işkencesi sayılmaz ama işe yarayıp yaramadığını göreceğiz bakalım.

  edit: tüm "yaradı mı?" diye soranlara toplu cevap: düzenli kullandığınızda, uzun vadede çatlaklarınızın görünümünde azalma sağlıyor. çabuk ve büyük bir düzelme beklememek lazım.
 • şu sitedeki: http://owndoc.com/ direktiflere göre ve bol nemlendirici ile birlikte kullanıldığında vücut çatlaklarında olumlu sonuç veren alet.
 • silindir şeklinde üstünde 0,5 mm iğneleri olan saçlı deriye rogaineden önce uygulandığında rogain in etkisini %40-50 artıran alet. daha farklı iğne boyları da var. selülit ve akne izi tedavisi içinde kullanılıyor.
 • minoxidile ile beraber kullanımıyla ilgili bir çalışma şuradanokunabilir.