• sanırım uzun bir süredir içersinde bulunduğum hastalık. herşey yanağınızda hissettiğiniz minicik bir tümsekle başlar ve siz o küçücük yerden bir şeyler çıkaracağım diye o kadar uğraşırsınız ki, en sonunda yanağınızda kocaman ve aylarca geçmeyecek bir morartıya neden olursunuz. dudağınızın kenarındaki minicik uçuğu yola yola dudak çizginizi belirsizleştirirsiniz. güzelliğinizi her gün yavaş yavaş yok ediyorsunuz da farkında değilsinizdir. aslında şöyle de bir durum var ki, o sivilce/çıkıntı/kızarıklık geçsin diye hayvan gibi kanırtıp sıkmasam ve doktorumun önerdiği ilaçları düzenli olarak kullansam zaten hepsi birkaç güne kendiliğinden geçecek ve eski bebeksi tenime kavuşacağım. lakin sivilceyi görür görmez dönüştüğüm o insan yüzünden asla gerçekleşmeyecek bir durumdur bu *
  • kendisinden büyülenmiş gibi kendine dönmüş hastalarda gözlenen"kanırtma" ve "yolma" hastalığı. kendini kanatana kadar süren bir "didikleme" operasyonu.

başlarda sadece güneş yanığı sonrası deri soymalar, efendim kaş almalar gibi masum görünümlü hafif tırmalayışlar görülebilir. hızla tırmanabilir.
  • muzdarip olduğum durum. kollarım, ayaklarım, yüzüm, her yanım psikopatça delik deşik. her yerimi her gün saatlerce sıkıyorum. asla normal bir şekilde oturamıyorum illa ki bir yerimi yoluyorum. haliyle herkes vücuduma ne olduğunu soruyor insanlara alerji diyorum. yüzümde sivilce çıkmıyor ama ben yine de sıkıyorum, gözenekleri açıldı ve cildim erken sarkıyor. bu durumdan nasıl kurtulabileceğimi bilen varsa lütfen yeşillendirsin. kendime daha fazla zarar vermek istemiyorum.
  • hayatımı cehenneme çeviren hastalıktır.dürtü kontrol bozukluğuyla bağlantılıdır.insanlar evinizde ameliyat eldiveni taktığınızda , karanlıkta duş aldığınızda , kendinizin aynadaki yansımanızı görmemeniz için her gün 7 kat merdiven çıktığınızda, odanızdaki aynaların ve yakın temas kurabileceğiniz aynaların kapalı olduğunu gördüğünde şaşırırlar.haklıdırlar da.gittiğiniz psikologlar kıçı kırık bir hastalığı teşhis edemeyip hep yanlış yerlere bakarlar.taki siz kendiniz derdinizi bulana kadar.işte o andan itibaren gerçek çözümlerle muhattap olmaya başlarsınız.
    dipnot:bu abuk subuk şeyler işe yarıyor.cildim artık temiz.ara sıra gizlice slime falan da mıncıklıyorum.*
  • deride berelenme ((bkz: lezyon)) ile sonuçlanan yineleyici deri yolmadır. deri yolma bozukluğu, (bkz: dermatolojik) bir problem olmaksızın, deri dokusunda hasara neden olan, cildin aşırı ve yineleyici şekilde yolunmasıdır. yineleyici olarak deri yolmayı azaltma ya da durdurma girişimleri vardır. deri yolma hastalığı olan kişiler genelde ciltte daha önceden var olan lezyonlara, yara kabuklarına, kıl dönmelerine ya da böcek ısırıklarına odaklanırlar. bundan dolayı, etkilenen çevrede daha ileri hasara ve yara izine neden olabilirler. genelde 10-12 yaş civarında başlar ve kadınlarda daha fazladır. temel nedeni stres ve kaygıdır.
  • stresli bir anındır, "10 dakika stres atayım" dedikten sonra 1 saat geçtiğini fark edersin ve aynaya bakmak isteyip felaketle karşılaşırsın. şanssız bölge neresi ise koparıp atmak istersin o kısmı, görmek istemezsin. bu durum da bir süre sonra rutin haline gelecektir zaten.
    kolların hasarlı ise yazın dahi ince bir hırka giyersin. insanlar sıcaktan soyunmak üzereyken biriyle göz göze gelince "ben en ufak esintide üşüyorum ya" deme ihtiyacı hissedersin. en azından bende süreç böyle işliyordu.
    ergenlik dönemimde bayağı muzdarip olduğum bir durumdu. insanın kendini dinleyecek vakti bolsa başına sık sık gelecektir fakat boş anlarını dahi iyi değerlendirmeye başlarsa bir süre sonra bu durum ortadan kalkıyor. ben böyle aşmıştım.
    eğer böyle bir şey yaşarsanız kaynağı bulmaya çalışın, stres ise onun kaynağını yok edin. boş vaktiniz olmasın, dışarı çıkın, kitap okuyun; kısaca odak noktanızı değiştirin. hiçbir şekilde olmuyor diyorsanız tırnaklarınızı daima kısa tutmak da işe yarar bir yöntemdir, en azından iz gibi kalıcı hasarlar oluşmayacaktır.
  • küçüklüğümden beri dudak ve parmaklarımı yolarak sahip olduğum hastalık. derin düşüncelere daldığım, stresli dönemlerimde elimde olmadan parmağımı veya dudağımı kanatmış olarak bulurum kendimi. sonra da o kanı emerim. özellikle dudağımın kanaması daha tatlı gelir. küçükken ailem okuldan geldiğimde parmak ve dudak kontrolü yaparlardı. şimdi de sevgili eşim fiske vuruyor gördüğünde...
  • uzun yıllar beni esir eden rahatsızlık. vücudumda sıkılmadık gözenek bırakmadım. her stres sıkıntı anında elim yüzüme kollarıma yöneldi. yüzüm kollarım bacaklarım lekelerle kaplanmıştı. çözümü için psikiyatriste, psikoloğa, hipnoterapiye başvurdum ama sonuç alamadım. 27 yaşımda birdenbire durdu. uzunca bir süre de bunu yapmadığımı fark edemedim. fark ettiğimde dönüp sebebini aradım. hayatımın mutlu, huzurlu stresten uzak bir dönemini yaşamaya başlamıştım. artık güzel bir işim, değer gördüğüm bir ilişkim ve huzurlu bir aile ortamım var. beni strese sokan, üzen durumlardan kurtulduğumda bu rahatsızlıktan da kurtuldum.
  • hastalık olduğunu yeni öğrendiğim bende de olan sorun. sivilceyi bırak küçücük şeyleri bile kanatana kadar sıkıyorum, hoşuma da gidiyor yani. her zaman diyorum bir daha sıkmayacağım sonra kendimi aynada sıkarken buluyorum. nasıl çözecem hiçbir fikrim yok yüzüm çok berbat oldu.
  • durtu kontrol bozukluklari arasindadir
hesabın var mı? giriş yap