• içeriğinde silikon olan bir yara giderici jel. nasıl iyileştirdiği bilinmiyormuş ama iyileşme sürecini hızlandırıyormuş.
  • contractubex gibi, keloid oluşumunu engellemek, düzgün yara iyileşmesini sağlamak için kullanılır.

http://www.dermatixsi.com/#!/anasayfa

ek: dai‘nin uyarısıyla; contractubex silikon bazli degil, sogan bazli. o daha cok olusmus skar ve keloidler icin kullaniliyor.
  • estetik ameliyatlardan sonra dikis yerlerine suruldugunde izlerin daha hizli yok oldugu gozlenir.
    ancak fiyati, miktari ve dikis uzunlugu hesaba katilinca cuzdana cokca zarardir. bu bakimdan contractubex daha cazip gorunse de. contractubex cok cok bir ise yaramadigindan ya bu jeli alin ya da hicbir sey surmeyin derim ben.
  • elim yandı ve yara iyileşip kapandıktan sonra kırmızı bir iz kaldı. o izin geçmesi için kullanıyorum. umarım işe yarar.
  • en son 70 lira civarina satiliyordu , uzerinde yazan "olgunlasmamis belirgin yara izi olusumunun onlenmesi ve tedavi edilmesi" cumlesiyle yeni olusan catlaklarin da tedavisinde kullanilabilecegini dusunduren jel
  • piyasada dermatix değil dermatixsi adıyla satılmaktadır.

fiyatı ise 15 gr için 65 tl olup özel sigorta tarafından karşılanmamaktadır.
  • 15 gramı 82 tl olan yara izi geçirici.
  • (bkz: #100013977)

ayrıca (bkz: siliskar)
  • zamanında kullandığım yara izi giderici bir jeldir.hakkında burada yazılan fazla bir şey olmadığından dolayı kendimden örnek verme gereği duydum. zamanında sakal traşı olurken jiletin ucunun kırılmasıyla ve dik olarak batmasıyla yanağımda yarım cm'e yakın derinlikte ve genişlikte yara oluştu.yaranın içinden derinin alt katmanı görülebiliyordu o dereceydi.öncelikle bilindik yara kremlerini sürdüm 1 ay boyunca ancak o derinlikte bir yaraya yetemedi. doktor tavsiyesi üzerine bu jeli kullandım.o depderin yara izini soymadan(anladığım kadarıyla olayı soymak değil yara rengini açmak) 2 ay kullanarak kahverengi siyahımsı halde olan lekeyi geçirdi. uzun süreli kullanımda ciddi derecede olan yara izlerine bile iyi gelebilecek jeldir.
    edit:imla
  • kendisi küçük ama işlevi büyük olan, ameliyat sonrası yara izi kremi.

fiyatından korkup muadillerine başvurmayın. diğerlerinin yapamadığını yapmasıyla, fiyat/performans açısından piyasanın en iyisidir.

dur, aklıma gelmişken süreyim.
hesabın var mı? giriş yap