şükela:  tümü | bugün soru sor
 • insanı delirten, ne idüğü belirsiz bir hastalıktır. günlerce sırtta, boyunda, kol ve bacaklarda deli gibi gerçekleşen bir kaşıntının ardından soluğu hastanenin acil bölümünde alıp, "bir şey yapın, çıldırmak üzereyim" diye haykırmamın ardından, kortizon ve iğnelerle bir güzel uyuşturulup uykuya dalıp, bir kutu telfast ile eve gönderildiğim hastalık olmayı başarmıştır.
 • tarafımdan hafife alınmış olan ve "deriye yazı yazma" anlamına gelen illettir. vücudunuz çeşitli ilaçlara yanıt vermedği taktirde kortizon tedavisi başlar. bu kabus tedaviden yırtmak için doktorla pazarlık yapıp, farklı ilaçlara baş vuralım derken iş içinden çıkılmayack sinir bozucu bir hale gelmekte yavaş yavaş.
  kaşımaktan, orda burda ortaya çıkan yaralar ve tırnak izleri; insanların içinde bitlenmiş gibi kaşınmak; kaşıdıktan sonra deride, güneş yanığında olduğu gibi bir yanmaya tahammül etmek gibi hiç de hoş olmayan şeyler, hayatı iyice çekilmez hale getirmekte.
 • yaklaşık bir senedir uğraştığım illet. hayır ne zaman geçecek bilmiyorum. iki günde bir adet hitrizin ile problemsiz idare ettim fakat artık oda fayda etmemeye başladı. sanırım böyle durumlarda farklı bir antihistaminik kullanmaya başlamak gerekiyormuş..
 • vücutta kaşıntı yapan kırmızı çiziklerle kendini gösteren bir tür cilt hastalığıdır. genellikle zararsızdır ve kalıcı iz bırakmaz. nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte, eğer alerji öyküsü varsa, vücut dermatografi geliştirmeye yatkın olabilir. giysi ya da çarşafın cildi tahriş etmesi, soğuk, ısı, basınç, güneş ışığı ve stres de dermatografiyi tetikleyebilir.
 • beş yıl kadar önce kendini gösteren hastalığım. bu beş yılda hiç rahatsız olup doktora bile gitmedim. hatta memnun muyum? bi yerde evet, öyleyim... kötü tarafı; özellikle sahil kenarlarında üstümü çıkardığımda "anaaa ne ilginç lan dur bak şimdi ne yazacam sırtına ehe" diyen arkadaşlarımın olması. he koçum ben bilmiyorum senin o iki harfli cinsel organı yazacağını. he aslanım, he kaplanım.
 • dünyanın en tatlı hastalığı.
 • şöyle bişey efem: https://www.facebook.com/…/videos/1505607479746645/

  --- spoiler ---

  kendime not yazıyorum ve yarım saat orada duruyor
  --- spoiler ---

  :)
 • eğlenceli cilt hastalığım. :) kendisiyle çok mutluyum. biri sizi cimcirdiğinde orası kabarıp bir müddet öylece kalıyor mesela. pamuğu çıkarılmış kulak çubuğuyla elinize bir şekil çizdiğinizde yarım saatlik geçici bir dövmeye sahip oluyorsunuz. kaşınma da çabası. bazen derimi yırtıyorum ama hemen ilaç sürüp hasarı hafifletiyorum. kendisiyle yaşamayı ve mutlu olmayı öğrendim. en güzeli de öpüldüğünüzde dudaklarınız botoxlu gibi olup şişiyor. :))

  şimdiye kadar tek problemim sırtımda 1 senedir geçmeyen kırbaçlanmışım gibi duran izler. straplez sütyenin azizliği. plastik kısmı o kadar çok kaşındırdı ki, kaşıdıkça canım acıdı acıdıkça yerini değiştirdim. şimdi freddy kruegerın mekanik eline maruz kalmışım gibi sağlı sollu izlerim var. geçecek birgün umarım.
 • az önce tırnağımla koluma adımı yazmama vesile olan belirti.

  bacaklarım boynum içler acısı. deliler gibi kaşınıyorum. yanımda tablet yok. enjeksiyon yaptırasım da yok. bu işin sonu nereye varacak bilmiyorum. yazık bana.

  edit: ılık duş o an için neredeyse tamamen geçiriyor. sıcak veya soğuk duş baya artırıyor.