şükela:  tümü | bugün
 • aslında kızın ne kadar zeki olduğunu gösteren durumdur.

  pilot kalem, tükenmez kalem, renkli stabilo, faber castell gibi markalara sahip kalemlerdir.
  her not tutuşunda farklı renkte kalem kullanır.
  en önemli yerlerini fosforlu kalemlerle vurgular. yanına küçük küçük notlar yazar.
  ders çalışırken, sınav öncesi not çıkarırken hepsini masanın üzerine koyar ve bunları itinayla kullanır.
  kalemlerini asla başkalarına ödünç vermez.
  cansu için yüzükler, küpeler, takılar önemliyken bu kızımız için bu renkli kalemler önemlidir.
 • secilen her rengin bir kullanim yeri ve anlami vardir. ornegin, kirmizi ana basliklar icin kullanilirken; yesil, mavi, turuncu gibi renkler alt basliklari siniflandirmak icin kullanilir. boylece karmasik bir sayfaya bakildiginda bile, baslik renklerinden konunun ozetini gorebilirsiniz. eger bu kizimiz 800 kusur sayfalik bir financial accounting kitabindan sinava girecekse, aldigi notlari bu sekilde siniflandirmasi cok pratiktir.
 • lütfen renkli ile kısıtlamayalım. çoğu zaman simlidirler de.
 • highlighter değilse hiçbir halta yaramaz. gerçi highlighter'ın da en çok sarısı işe yarar diğerlerini at çöpe. bu kız sırf imajdır bu yüzden. şu an açsam çekmeceyi en az 5 tane highlighter çıkar hepsi de sarı, diğerleri bir halta yaramıyor.
 • benim kalemler. doktoramin son senesi ama hala bi kalemkutusu dolusu kalemim var. hatta onlari evde unuttugum icin kac gundur dogru duzgun calisamadim. onlarsiz kod bile yazamiyorum serefsizim. piuu benim kalibima.
 • ders çalışan kızın motivasyon kaynağıdır. belki de o kalemleri kullanabilmek için ders çalışıyordur. olur mu olur.
 • çantamın bir bölümünü ayırdığım, rengarenk tatlış tatlış okula adapte gereçleri işte.
  renkli kalem ve post-it; düzenli çalışmaya iten nadide unsurlar galiba, tek kurşun kalem kullanınca içimden gelmiyor ders çalışmak filan, her işe bir çekicilik katmak lazım tabii.*
 • bazen zeka seviyesi ile alakasız olarak gelişir. sırf koleksiyon yaptığı içim 120 tane stabilo kalemi olan bir arkadaşım vardı.*
 • bir kalemlikte saklanır ve çantada gezdirilir. fazla kalemi olmayan genç delüğanlı, mutlaka içinde fazladan kenara köşeye sıkışmış bir kurşun kalem bulunduğunu düşündüğü bu tarz bir kalemliği olan hanım kızımıza başvurur. olumsuz cevap delüğanlıyı tatmin etmez. kalemlik içinde ufak bir gezinti tüm umutların yok olmasıyla sonuçlanır.

  (bkz: hüsran)
 • ''insanın içinde olacak içinde, fatma teyzenin oğlu ali'ye bak, o yoklukta bir tane kalem bir kitapla çocuk okul birincisi oldu. biz sana ne istiyorsan fazla fazla alıyoruz ama sen hiç gayret etmiyorsun.'' ciddi anlamda katılıyorum ben bu anne profillerine, insanın içinde olacak, içinden çalışmak gelecek. yoksa set set kalem de alsan bir bok olmaz bazı insanlardan.

  renkli kalem aldım, gittim bi deftere saçma sapan bi para bayıldım ama defter bomboş kalemler şuan önümde kutusunda dizili duruyorlar. zaten gökkuşağı gibi bir not kağıdına ölsem adapte olamam kafam karışır. tembellik işte, insan ne yapacağını şaşırıyor kalıyor benim gibi.