• özellikle de ertesi gün önemli bir sınav varsa başa gelebilecek en kötü şeylerden biridir. sabahın bir köründe uyanırsınız, sınava saatler kalmıştır. binbir değişik küfür eşliğinde yeniden çalışmaya başlarsınız...
  • azim yapar, fincan fincan neskafe içersiniz. kırk yılda bir çalışma şevkiniz gelmiş ama tatlı uykuya yenik düşmüştür. sabah, yüzünüzde yazılarla uyanırsınız.
  • neskafeyle kolayı karıstırıp ıctıkten sonra olması mümkün olmayan hadise.
  • masada gerceklesirse masadan kalkildiginda tek ayagin felc olmasina sebep olan durum.
  • daha baska neler olurmus acaba diye (bkz: universitenin metabolizmaya olan etkileri)
  • beni en uzen seyde masada uyuya kalmak.. ne kadar acinacak durumda oldugum o anda.. yani bazi seyler daha kolay olsaydi ben de orda uyuya kalmak zorunda kalmazdim.. ayrica uyurken de karin agrilariyla uyanilir cunku ruyada hep sinav ve hocalar gorulur..
  • nedense anneler üzerinde inanılmaz bir etkisi olur bu uyuyakalma biçiminin. hemen sizi şımartmaya, her istediğinizi yapmaya filan başlarlar uyanınca.
  • bir de bunun ''ders calısırken uyuyakalmıs gibi yapmak'' sekli vardır. anneye babaya ders calıstıgını inandırmak isteyen bu zeki, cevik fakat ahlaksız bunyeler kullanırlar daha cok bu taktigi. yataga uzanılır, kitap yastıgın yanına konur ve bi guzel uyunur. zavallı ebeveyn de ''ah yavreeem! bak goruyo musun ders calısırken uyuyakalmıs'' dusunceleriyle alır kitabı bu ahlaksız insanın basucundan. sonucta zarar gorecek olan yine o ahlaksızın kendisidir tabi.
hesabın var mı? giriş yap