şükela:  tümü | bugün
  • bir türlü gelmeyen motivasyondur. sürekli ders çalışmaktan yıldım. kafamı toparlıyamıyorum. gereksiz detaylarda boğuluyorum. motivasyonumu ateşlemek için ders dışında tüm teknikleri deniyorum ama masaya oturup uzun bir sürede ders çalışamıyorum.

kendinizi nasıl motive ediyorsunuz suserler? bu özdisiplini nasıl sağlıyorsunuz?
  • tıp dönem 3 dersbuddy aranır
  • ne için ders çalışmak istediğinize karar verin. önceliğiniz sınavlar ise zorunlu eğitim sürenizi doldurduktan sonra okulu bırakıp işe girin. optimum şartlar altında sınav öncelikli yani kısa vadeli, haftayı veya ayı kurtarmak adına çalışma yapıyorsanız uzun vadeli sorumluluk görevleri yapacak nitelikte değilsinizdir. zorunlu eğitim sürecini bitirdikten sonra gireceğiniz işte -günümüz şartlarında yapacağınız işi sevip sevmemenizin önemi yok- elinizden gelenin en iyisini yaptığınız sürece para kazanırsınız. yine günümüz şartlarında para=mutluluktur.
    uzun lafın kısası; motivasyonu etkileyen etmenler kişiliğiniz ve ideallerinizdir. düşük idealler için kendinizi yıpratmanıza kötümser olmanıza gerek yok. yüksek idealler belirlediyseniz sorumluluk bilinciniz devreye girecek.
hesabın var mı? giriş yap