• (henüz önceki banyodan tene sinen sabun kokusu etkisini yitirmemiştir)

- leş gibiyim, ben bi banyo yapiim en iyisi, çıkınca çalışırım.

(banyodan çıkılır)

- manikür laaazım, pediküür hmmm, ders kaçmıyo ya canıım..

(bir saat kadar sonra)

- du bakiim sözlükte ne var ne yok (daha gider bu)
  • - aman hep bildiğim şeyler zaten, bi okusam yeter
  • - birden koca evrende sizin rolunuz falan akliniza gelebilir. nedir yani ? nicin ? neden ? hayat mi lan bu ! hede hodo ? diyerekten evrendeki rolunuzu derinlemesine arastirirken dersler siktiredilir ve tv , bilgisayar derken yatinir uyunulur. ertesi ulan keske calissaydim triplerine girilebilir gayet dogaldir.
  • - ulam bosver ya. oteki sinavda hayvanlar gibi calisip alirim babalar gibi notu (baba alinir genelde). hem gec oldu...

sonraki sinav oncesi...

- uff ne ugrascam bu saatten sonra. okusamda annamam artik. otekinde gecircem cok pis.

otekiler gelir gider.kurtarma sinavlarina kalinir. essek gibi konu birikmistir.

- bu ne be ! siterim. hocalar gecirir hem...

(bkz: 42)
  • bahaneler i$e yaramadıgında ders çalı$maya mecbur kalınır, en azından görüntü de..

(bkz: calısıyormus gibi yapmak)
  • "ben bi nete giriym bakiym kimler online.sınıftan kimse varsa hem soru sorarım çalışırız birlikte"
  • sınav öncesi hep sonra çalışırım sonra çalışırım diye son güne hatta geceye ertelenir. son gün veya gece de artık çok geç oldu şimdi başlasam da yetişmez denerek bırakılır.
  • ohoooğo, daha 2 saat var sınava...
  • "-kimin notlari bunlar?! asli'nin mi?"
    "-i ih kivanc'in..."
    "-yok babacim kivanc e$$ek gibi ne duyarsa yaziyo, hem yazisi kargacik burgacik, cali$mam ben o notlardan... yarin asli'ninkileri bulur ordan cali$iriz."
    "-peki baba, $imdi ne yapalim? hukuk bakalim biraz istersen..."
    "-ooo, daha sonra onun sinavi ama"
    "-red alert yapalim."
    "-hobaaaaa..."

asli'ya ithafen.
  • ay ben bunu çok yapıyorum,ama özellikle depresyondayım modu çok işe yarıyor.bu sayede etrafındaki insanlarda sana hak veriyor.dolayısıyla kim takar dersleri..
hesabın var mı? giriş yap