şükela:  tümü | bugün
 • üniversite biteli 4.5 sene olmasına (oha o kadar olmuş mu lan?!) ve artık her şeyin üstüne bir sünger çekmek isterken kardeşimin yeni üniversiteli olması ve üniversitelerin final dönemi olması dolayısıyla bana buruk flaşbekler yaşatan hareketler bütünü.

  hayatımın hiçbir dönemi parlak bir öğrencilik hayatım olmadı zaten (ilkokulda hep pekiyiydi ama karnem onu saymazsak), üniversite hayatım ise kötülükte boyut değiştirmeydi adeta. 0.51 not ortalaması gördüm lan ben o not ekranında. anlayamazsınız...

  ders çalışmamak için çok anlamsız hareket yaptım. tam saatte başlayayım diye bekledim, kaç saniye kaldı diye hesapladım hep, 59 geçe tuvalete girdim, tam saati geçtiğini görünce 1 saat daha beklemeye karar verdim, milyonlarca komik kedi videosu izledim, çamaşır yıkadım, yıkanırken çamaşır makinesini izledim, bulaşık yıkadım, bulaşık yıkarken tabak kırınca, yenisini almak için alışverişe gittim. dip köşe temizlik yaptım, çamaşır suyu kokusundan fenalık geçirdim, diş hekimliği okuyan arkadaşıma evde diş temizlettim, ders çalışırken acıkırım diye yemek yaptım. yemek dediğim de makarna falan değil ha. hayatımda ilk ve son karnıyarık denememi vizesinden 23 aldığım dersin finaline çalışmam gereken zamanda yaptım. iğrenç oldu. ona dertlendim. annemi arayıp "anne karnıyarık yapamadım ben :((" diye dert yandım. kadın da yazık "boşver oğlum sen ders çalış ben sınavlarından sonra yaparım sana karnıyarık" dedi. "karnıyarık yapamayan adam kütle transferini nasıl yapsın anne" deyip ağlayarak kapattım telefonu. ardından iğrenç olan karnıyarığı makarnaya sos olarak kullandım. o da iğrenç oldu, midem bozuldu, cırcır oldum, yine çalışamadım falan filan.

  tüm bunları yaptım ama hiçbiri o gün yaptığım kadar anlamsız olmadı. izmir'deyim. yine bir sınav dönemi, temizliği, yemeği yapmışım yine bir tam saati bekleyip saniye hesaplarken ev arkadaşı geldi yanıma.

  - birader halı saha maçı varmış oynar mısın?
  + yok benim sınavım var yarın.
  - haa tamam kolay gels...
  + kaçta?
  - 7-8. ama sınavın varsa boşv...
  + aslında oynayabilirim ya. yandaki halı sahada mı?
  - yok manisa'da. bizim arkadaşlar yapacak da adam eksikmiş. beni alacaklar.
  + tamam oynarım!!!
  - hadi hazırlan çabuk gelecekler birazdan.

  oha! saniyeler için benim sınavım var'dan manisa'ya halı saha maçı yapmaya gitmeye değişen bir düşünce akışı. hemen giyindim adamlar aldı bizi. izmir'den manisa'ya halı saha maçına yola çıktık. bildiğin deplasman maçına giden futbolcular gibi triplere girdim falan. bir yandan da hesap ediyorum aklımdan "8'de maç bitse ben en geç 9'da dersin başına otururum ohoo sınav yarın 3'te zaten her türlü yetişir" diye. maçı oynadık. tam geri dönecekken arkadaş susmadı yine.

  - bi bira çakıp öyle mi dönsek.
  + benim yarın sınavım var ya.
  - ben ısmarlıcam lan tamam.
  + tamam içelim!

  gittik marketten bira aldık. ben yine aklımdan geçiriyorum "9'a kadar içsek ben 10'da başlarım her türlü derse" diye. 1 bira oldu, 2 bira oldu, 3 bira oldu. geçen her saat aklımda hep "x'e kadar dursak ben x+1'de derse başlarım zaten" düşüncesi. tam biralar da bitti hadi gidelim derken ağzını siktiğimin arkadaşı yine konuştu.

  - benim karnım acıktı yaa.
  + benim sınav yarın evde karnıyarıklı makarna var onu yersin.
  - iğrenç o be! benim canım başka bir şey istedi.
  + ayvalık tostu.
  - tamam eve giderken alırız.
  + ben ayvalık'da yemek istiyorum ama ayvalık tostunu.
  - saçmalama benim yarın sınav...
  + onu da ben ısmarlıcam lan tamam.
  - tamam gidelim amına koyim!

  vay arkadaş nasıl bir iradesizlik bu! 11'de manisa'dan yola çıkıp 3 saatlik yolculuğun ardından ayvalık'a vardık. yarım saat de ayvalık tostu yiyecek yer aradık. saat 4 gibi sigaralarımızı içerken "hadi beyler dönelim benim sınavım var" dedim yine hiç inanmayarak.

  sabah 8 gibi evdeydik. ardından "2 saat uyuyup kalkar öyle çalışırım" dedikten sonra hatırladığım saat 12.30'du. "şöyle güzel bir kahvaltı yapayım da 1 saat bakar girerim hayırlısı artık" dememin ardından da gördüğüm saat 2.15'di. "neyse sınıfta sınav öncesi oluşan kaostan bir şeyler kaparım artık" diyerek yola çıktım.

  ardından sınavlar açıklandı ve belki de hayatımın en epik anlarını yaşadım. ders çalışmamak için izmir'den manisa'ya halı saha maçına gittiğim, ardından manisa'dan ayvalık'a ayvalık tostu yemeye gittiğim sınavdan en yüksek notu ben almıştım sınavda. vizesi 17 olan dersin finalinden 90 alarak şov yapmışt... şaka la şaka amına koyim 3 aldım sınavdan. 1, 2, 3 diye sayarken bahsettiğimiz 3. düz 3.

  demem o ki gençler sınavdan önce ayvalık tostu yemeyin. midenize oturuyor. hep ayvalık tostu yüzünden evde mis gibi karnıyarıklı makarna var hem onu yiyin.

  ayrıca entryi bitirene kadar yine saat 10.01 olmuş. 11'de başlarsınız boşverin.
 • tok olunduğu halde yemek yapmak, sonra ''güzel koktu be'' deyip, yemek. sonra ''ağırlık çöktü'' deyip kahve yapmak. içerken dizi izlemek. sonra birkaç bölüm daha izlemek. hop iki üç saat kaybetmek. ''bir kahve yapıp derse geçeyim'' demek. kahveyi yaparken ''acıkırsam ne yapacağım? dur bir şeyler yapayım hazırda dursun'' demek. yapınca ''güzel koktu be'' deyip yine yemek. zaman çok hızlı geçmese ders çalışmaya vakit kalacak da işte...
 • (bkz: karnıyarık)

  yanina da pilavdi, cacikti, tatliydi derken hop... koca bir pazar gunu pic olmus. peynir ekmege kiran girdi sanki.
 • saat başlarını bile isteye kaçırıp buçukları beklemek. ama sonra o buçuk da kaçıyor. yani kısacası efendim kaçıyor da kaçıyor. bakıyım, entry girene kadar 21:31 olmuş. artık 22:00 de başlayacağım yapacak bir şey yok.
 • - masanın üstünde duran çakmakla çalışılan notun köşesini tutuşturmak tam yazılara gelirken söndürmek.

  - ekşi sözlüğe girip oylanan entryleri kontrol etmek (5dk da bir)

  - msn de uzun zamandır hiç muhattap olunmayan insanlara 'naber lan ?' demek

  - yeni bir imza bulmaya çalışmak

  - bu entryi girmek

  - ayakkabıları boyamak

  - tost yapıp yemek,sonra sigara içmek

  - burun karştırmak*

  - ayak tırnaklarını kesmek

  - masanın üzerine iki farklı parfüm sıkıp karıştırınca nasıl bi koku çıkıyo acaba deyip koklamak

  - boxer değiştirmek

  - yarın olacak olan sınavın notunu hızlı hızlı okumaya çalışmak*

  - gitar çalmak(yaratıcılık açısından en verimli olunan zamanlardır,kaçırmayın)

  - kız arkadaşı aramak,kavga çıkarıp suratına kapatmak

  - bu entryi yazmaya devam etmek

  - tuvalete gidip iki damla işeyip geri dönmek,sifonu çekerek bir kova suyu boşu boşuna harcamak

  - hesap makinasında tersten 'leblebi' yazmak

  - amfide ton tutturmaya çalışmak

  - el tırnaklarını kesmek

  - el tırnaklarını yemek

  - ayak tırnaklarını yemek*

  - kahve yapıp yanında sigara içerek mola vermek

  - masa başına oturmak

  - 5 dk sonra kalkıp tuvalete gitmek

  - yarınki sınavın hocasına küfür etmek*

  - çikolata yemek

  - mouse un pillerini değiştirmek

  - downloadlara bakmak

  - downloadlara bakmak

  - downloadlara bakmak

  - ...
 • cep telefonunuzdaki msgları ilk kez görüyormuşçasına 20. kez okumak.

  edit: önceki entry uçtuğu için formata uygun bir tanım yapmak gerekirse: kişinin ders çalışmamak için normal zamanda yapmadığı, kendisine iş çıkarıp yaptığı hareketlerdir.
 • çalışmam gereken sayfa sayısını hesaplamak.yemin ederim kaç sayfa kalmış diye bakmaktan ders çalışamıyorım.
 • bi daha ders çalışmayayım diye gittim okulu bitirdim ben. yaptığım en anlamsız hareket bu olmuş, şimdi şimdi farkediyorum. beynimi sikeyim.