şükela:  tümü | bugün
  • algı açılması
  • instagrama girin. göreceğiniz şey şu: herkes güzel, herkes seksi, herkes zengin, herkes mükemmel bir hayat yaşıyor, herkes mutlu, her şey yolunda, güzel mutlu hoş alımlı insanlar... o değil de herkes mi güzel/yakışıklı olur? oluyormuş demek...

beşiktaş da yaşıyorum. dışarı çıkıyorum ve ne göreyim herkes de macbook ve bir coffee shop köşelerinde mükemmel görünen hayatlarını yaşıyor, ellerinde ıphone kulaklığı takıp birileri ile konuşarak yürüyorlar. üstelik üzerlerindeki kıyafetlerle bir aile 2 ay geçinir. sırf güzelim, mutluyum, mükemmel hayatım var algısı yaratmak için...

peki neden?

neden bu algıyı yaratmaya çalışıyorsun? mevzu seks mi? eş bulma arayışı mı? bence değil. evli insanlar da bunu yapmasa belki konu üreme iç güdüsü derdim ama değil. ezikler abi. amerikan vari görünmek ve bir tarz yaratıp o tarz çerçevesin de o kalıba uyarak hareket etmekten mutlu olmaya çalışıyorlar. halbuki o kişi o değil. yani gerçek benliği gerçek karakteri gerçek kişiliği bu değil. sadece bir role girmiş bir tarz yaratmış ve bunu yaşıyor. derinlerine insen çok farklı bir kişilik göreceksin. çok farklı bir baskı, çok farklı bir eziklik ve karakter arayışı göreceksin.

işte azizim bunları görebilmek için ders çalışman gerek. ve bu hataları yapmamak için de ders çalışman gerek. zira ders çalışmak sadece çevreyi ve dünyayı algılamaya yaramaz, aynı zamanda kişinin kendi benliğini de doğru algılayıp yorumlamasını sağlar ve bu sayede farklı karakter arayışlarına girişmenin önüne geçer...

edit: hayvan gibi çalıştım.
  • gözleri kapatıp bir epoksit hayal etmek, ortama asit ve su katıp epoksitin glikole dönüşmesini izlemek.

sanırım sonunda kafayı yedim...