şükela:  tümü | bugün
  • başlık karakter sınırlandırmasına takıldığı için biraz yetersiz olduğu kanaatindeyim. marmara üniversitesi araştırma görevlisi bir bayana -yazıma başlarken ismini yazmıştım sonrasında yanlış olacağını düşünerek sildim- hakkını teslim etmek adına düzeltmek isterim. başlığın "marmara üniversitesi araştırma görevlisi tripleri ve ders kayıtlanma rezaleti" şeklinde olması daha uygun. bundan birkaç gün önce, seçtiğim derslerin hala onaylanmadığını ve danışman incelemesinde olduğunu gördüm. ders kayıtlanmasının son tarihinin de nereydese geldiğini farkettim. sonuçta haklı olarak danışmanıma bir mail attım. mailde ders kayıt süresinin dolmak üzere olduğunu ve seçtiğim derslerin artık onaylanmasını istediğimi belirttim. bir süre maile ne cevap aldım ne de kayıt konusunda bir gelişme yaşadım. nihayet bu gün sabah epostamı kontrol ettiğimde bir mesaj aldığımı gördüm. mesaj söz konusu araştırma görevlisi danışmanımdan gelmişti. içeriği ise akıllara durgunluk veren cinsten. önce beni yakışıksız ve terbiye sınırlarını zorlayan mailim konusunda uyarmış ardından üniversiteye yeni başladığım ve toy olduğum için beni madur etmek istemediğini bu sebeple lutfederek derslerimi onayladığını belirtmiş. mailin atıldığı saate baktığımda ders kayıtlanma süresinin bitimine 3 dakika kala gönderildiğini gördüm. anlayacağınız işini zamanında yapmayan bir insana attığım gayet uygun bir mail sebebiyle o insan tarafından sözde cezalandırıldım. derslerimi kayıt süresinin bitimine 3-5 dakika kala onaylayarak bana bir ders vermek isteyen araştırma görevlisi bu arkadaşa sorumluluklarını zamanında yerine getirdiği için teşekkür ederim. danışmanımı değiştirip değiştiremeyeceğim hakkında bilgisi olan arkadaşların da yeşillendirmesini rica ediyorum.
  • araştırma görevlisinin bu hikayenin dışında olması gerekir. araştırma görevlileri emir eri ya da köle olarak kullanılacak kişidir algısı birçok öğretim üyesinin beynine işlemiş ve kendilerinin de bir zamanlar araştırma görevlisi olduklarını unutmuşlardır. dolayısıyla kendilerinin yapmaları gereken işlerin çoğunu araştırma görevlilerinin üzerlerine yıkmaktadırlar. araştırma görevlisi bilimsel çalışma yapar, tez yazar. öğrenci danışmanlığı almaz. derse girmesi yasaktır ama hocadan çok derse girer. vs, vs...

kaldı ki, görevi olmayan birşeyi yapmak zorunda kalan biri üstüne bir de sitem yerse tepesinin atması normaldir.

yeni öğrenci arkadaşlar akademiyle biraz daha haşır neşir olduktan sonra neyin ne olduğunu anlayacaklar ve bu yanlışlarından döneceklerdir diye düşünüyorum.