şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: esra sen misin)

tanım: yukardaki bkz'dan sonra özel mesajla seri küfür ve tehdit savuran trolle dert olmuş dönemdir.
    başlık başa kalmış, way emenike.
  • yasaklanan ücretsiz kitaplar listesi. akp döneminde olmuştur.
    liste
  • okulların eğitim amaçlı kullanıldığı dönemdir.
  • (bkz: yol yaptık)
  • ders kitaplarının bir şeyler anlattığı dönemdir.
    bahsedilen ders kitaplarının parayla satıldığı dönemde öğrenciydim arkadaşlar. o dönemlere dair kitapları hala biraz araştıran bulur ve aradaki farkı kendisi temaaşa eder.
    geçen sene bir ortaokulda türkçe öğretmenliği yaptım ve öğrencilere ücretsiz diye dağıtılan kitaplar kimse kusura bakmasın üzerine para verseniz sınıfıma sokayacağım kitaplar. her türkçe kitabında 20 25 tane imla hatası var. konu anlatımı diye bir şey yok. çocuklara "x konuyu öğren gel" diyor kitap adeta 8. sınıf çocuklarının kitaplarındaki etkinlikler 2. sınıf düzeyinde. 5. sınıf çocuklarının ders kitaplarında çocukların ilgisini çekmesi gereken çizimler rezalet.
    söyleyeceklerim bu kadar.
  • zamaninda ucretli veya ucretsiz siranin altindan baska bi yere gitmedigi icin cok dert olmayandir
  • keşke tekrar paralı olsa keşke, kitapların içi bomboş öğrencinin bir şeyler öğrenmesi için değil vakit geçirmesi için üretilmiş. öğrenciler kitapları bedava elde ettikleri için öğrenci ve veli kitaplara hiç değer vermiyor o kitaplar kısa sürede oradan buradan yırtılmış sıra masa altında ezilmiş çöp kovasını boylamış oluyor.

dyk kurslarıda öyle üniversite kapısından geçmeyecek olan öğrenciler bu kurslara başvuruyor binbir çabayla kursu açıp hazırlık yapıyorsun derse gelip üniversiteye hazırlanmaya çalışan öğrencilerin motivasyonunu bozuyorlar derste yaramazlık yapıyorlar ya da açılan sınıfa hiç gelmeyip binbir zorlukla açtığınız kursun kapanmasına neden oluyorlar ki yine üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler için bir kayıp doğmuş oluyor ama verecek aylık minik bir miktar nasıl her hafta gelir veya hiç başvuru yapmaz.

bizim halkımız bir şeyi bedava elde etmişse asla değer vermez ama 1 tl bile verse onun için paha biçilmez olur çıkar. bu nedenle sembolik bir ücret alınması taraftarıyım böylece belki öğrenci ve velilerde bir aidiyet duygusu oluşur.
  • kitap ücretini boş ver de maaşlar nasıl birader? en son 2000 tl civarı duymuştum, akbil, yemek var mı? bir de ssk yapıyorlar mı?
  • bazen paralının daha iyi olduğunu gösteren dönemdir.

lise dönemlerimde hatırlardım ders kitaplarını derste kullanırdık. şimdi lise öğretmeniyim ders kitabının derste kullanıldığını görmüyorum. (tüm dersler için)

9 matematik kitabı yazdılar 3 yıl önce 1050 sayfa 3 cilt. çok güzel bir kitaptı, müthişti. bu kitabı fiziksel olarak hiç görmedim. pdf halinde bilgisayarımda var. bu kitabın maliyeti muhtemelen çok yüksek geldi bunun yerine hep 200 sayfalık matematik kitabı yolluyorlar. aslında bir itiraftır bu hareket. biz 1050 sayfalık olması gereken kitabı 200 sayfaya sığdırıyoruz o kadar dandik hale getiriyoruz demek.

eskiden paralıydı şimdi parasız gibi popülist yaklaşım yersizdir. zira bu ders kitapları sene başında dağıtılır ve bir daha pek ortaya çıkmaz. matematik ders kitaplarını beğenen bir matematik öğretmeni gösterin yarın istifamı basayım. yani söylediğim öznel bir durum değil, genelde bu şekilde.
  • hayatın şimdiki gibi pahalı olmadığı dönemdir. benim dönemimdir.

o zamanlar sürekli alışveriş yaptığımız market bilkent real'dı. şimdi a101, bim bam bom.